Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som bruker Happy Dog? Efaringer?


MariusJ
 Share

Recommended Posts

Vi tester fortsatt ut litt forskjellig for etter at blandingshunden Akira flyttet inn tidligere i år. Hun er litt kresen og vil gjerne ha noe ekstra i matskålen for å ta til seg maten. Og da er Vom favoritten.

Uansett, vi kom over et nytt merke for oss i går; Happy Dog. Det så jo ganske interessant ut, så vi tok en råsjangs på en 15 kilos sekk med "Adult Sport". Mye spennende innhold. Noen som har prøvd dette merket og har noen meninger?

Innhold:

maize, poultry meat meal, meat meal, beef fat, poultry fat, rice flour, haemoglobin (dried), lamb meat meal, fish meal, beet slices, hydrolysed liver, sunflower oil (0.75%), apple pomace (dried) (0.7%), powdered egg, sodium chloride, yeast (dried), potassium chloride, rape seed oil (0.25%), barley (fermented) (0.2%), seaweed (dried) (0.15%), linseed (0.15%), artichokes, dandelion, mussel flesh (dried) (0.02%), ginger, birch leaves, nettles, sage, coriander, rosemary, thyme, liquorice root, chamomile, meadowsweet, wild garlic. (total herbs: 0.14%) Digestible energy: 1,770kJ/100 g

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det foret inneholder mest av står først på innholdsfortegnelsen, så jeg reagerte litt på at den inneholder mest mais... Hunder utnytter best animalske produkter, så jeg ville undersøkt hvilke formerker som inneholder mest kjøtt og eliminert derfra. Spørs jo også litt på hva dere har prøvd tidligere og hva dere får tak i der dere bor :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Når man ser på analysen og ser at det er bare 26% protein til tross for 2+3 ingrediens er kjøttmel (ca 3x mer protein enn rent kjøtt) og KUN 16% fett når 4+5 ingrediens er fett så er det innmari mye mais i fôret. Vil tro godt over 50% av ingrediensen er mais. Så nei, det er ikke et spes godt fôr.

Når du sier vom, mener du da kumagen, eller blandingsfôret Vom og Hundemat?

Ellers er det fullt mulig å få hjemlevert kvalitetsfôr via posten om utvalget der du bor er magert.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, akkurat det der med mais syns også jeg var merkelig. Og kanskje ikke ønskelig. Fant denne siden nå: http://www.allaboutdogfood.co.uk/dog-food-reviews/0308/happy-dog-adult-sport

Deter blandinsforet jeg mener med Vom, @tulip. Ellers så er utvalget rimelig magert her vi bor ja...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, akkurat det der med mais syns også jeg var merkelig. Og kanskje ikke ønskelig. Fant denne siden nå: http://www.allaboutdogfood.co.uk/dog-food-reviews/0308/happy-dog-adult-sport

Deter blandinsforet jeg mener med Vom, @tulip. Ellers så er utvalget rimelig magert her vi bor ja...

Hvorfor ikke bare gi Vom og hundemat om et også er favoritten? Helt klart bedre enn noe tørrfôr, det. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, akkurat det der med mais syns også jeg var merkelig. Og kanskje ikke ønskelig. Fant denne siden nå: http://www.allaboutdogfood.co.uk/dog-food-reviews/0308/happy-dog-adult-sport

Deter blandinsforet jeg mener med Vom, @tulip. Ellers så er utvalget rimelig magert her vi bor ja...

Animail shipper over hele landet, kjøp for over 1000 kr i slengen og frakten er gratis. Dere får det levert på døren og de fører de fleste merker, også de av svært høy kvalitet.

www.animail.no

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...