Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi tester fortsatt ut litt forskjellig for etter at blandingshunden Akira flyttet inn tidligere i år. Hun er litt kresen og vil gjerne ha noe ekstra i matskålen for å ta til seg maten. Og da er Vom favoritten.

Uansett, vi kom over et nytt merke for oss i går; Happy Dog. Det så jo ganske interessant ut, så vi tok en råsjangs på en 15 kilos sekk med "Adult Sport". Mye spennende innhold. Noen som har prøvd dette merket og har noen meninger?

Innhold:

maize, poultry meat meal, meat meal, beef fat, poultry fat, rice flour, haemoglobin (dried), lamb meat meal, fish meal, beet slices, hydrolysed liver, sunflower oil (0.75%), apple pomace (dried) (0.7%), powdered egg, sodium chloride, yeast (dried), potassium chloride, rape seed oil (0.25%), barley (fermented) (0.2%), seaweed (dried) (0.15%), linseed (0.15%), artichokes, dandelion, mussel flesh (dried) (0.02%), ginger, birch leaves, nettles, sage, coriander, rosemary, thyme, liquorice root, chamomile, meadowsweet, wild garlic. (total herbs: 0.14%) Digestible energy: 1,770kJ/100 g

Skrevet

Det foret inneholder mest av står først på innholdsfortegnelsen, så jeg reagerte litt på at den inneholder mest mais... Hunder utnytter best animalske produkter, så jeg ville undersøkt hvilke formerker som inneholder mest kjøtt og eliminert derfra. Spørs jo også litt på hva dere har prøvd tidligere og hva dere får tak i der dere bor :)

Skrevet

Når man ser på analysen og ser at det er bare 26% protein til tross for 2+3 ingrediens er kjøttmel (ca 3x mer protein enn rent kjøtt) og KUN 16% fett når 4+5 ingrediens er fett så er det innmari mye mais i fôret. Vil tro godt over 50% av ingrediensen er mais. Så nei, det er ikke et spes godt fôr.

Når du sier vom, mener du da kumagen, eller blandingsfôret Vom og Hundemat?

Ellers er det fullt mulig å få hjemlevert kvalitetsfôr via posten om utvalget der du bor er magert.

  • Like 1
Skrevet

Ja, akkurat det der med mais syns også jeg var merkelig. Og kanskje ikke ønskelig. Fant denne siden nå: http://www.allaboutdogfood.co.uk/dog-food-reviews/0308/happy-dog-adult-sport

Deter blandinsforet jeg mener med Vom, @tulip. Ellers så er utvalget rimelig magert her vi bor ja...

Animail shipper over hele landet, kjøp for over 1000 kr i slengen og frakten er gratis. Dere får det levert på døren og de fører de fleste merker, også de av svært høy kvalitet.

www.animail.no

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
    • Det er individuelle forskjeller, men alle disse må børstes regelmessig og bades innimellom for å holde pelsen ren og fin. Corgi krever mindre pelsstell, men røyter ganske mye. Alle er jo gjeterhunder som er mest brukt som selskapshund, men corgi og sheltie har nok en del mer vakt/varsling enn de litt større rasene, og corgiene har erfaringsmessig mer gjeterinstinkt. Alle rasene er hunder som bør få brukt seg utover å være familiehund og gå på tur.
    • Er det greie mentale instinkter på Eurasier? Noe rusk der? Har vurdert rasen lenge siden virker som om det er en grei allroundhund.
    • Er det like mye pelsstell på langhåret collie, Shetland sheepdog og bearded collie? Og er det noen forskjell i mentalitet? Evt.Corgi
    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...