Gå til innhold
Hundesonen.no

Nickis EFIT, 1. sep


Lars J
 Share

Recommended Posts

07:00 er Nicki igang med å overtale fotografen om å ordne EFIT av henne for dagen. Overtalt, men det er da alt for tidlig? Og det får bli med iPhone-kameraet denne runden...

08:00 er frokosten servert.

09:00 på veg til jobben.

10:Zzzz

11:Zzzzz

12:00 snuser vi litt rundt mens fotografen tømmer blæra.

12:30 er vi ute og tømmer blæra selv.

13:00 er vi tilbake på kontoret.

14:00 går det an å sove i den her da?

14:3Zzzzz

15:Zzzzz

16:Zzzzzz

16:3Zzzzzz

17:00 er vi på veg hjem igjen.

17:30 har fotografen ordnet seg mat.

18:00 tar fotografen "desserten" mens han nyter siste episode av Hell On Wheels.

18:30 begynner vi å strekke oss litt under bordet.

19:00 er middagen (eller var det frokosten?) prosessert.

20:00 har vi funnet noen nye lekekamerater. Gud som vi fikk løpt og herjet...

21:00 ligger vi utslått bak sofaen.

22:00 har fotografen ordnet utstyrstest av refleks-dekken.

23:00 er vi tilbake der dagen startet. Sånn går no dagan...

  • Like 16
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk :). Det er veldig betryggende/behagelig å kunne ha henne med seg på jobben ja - det er nesten ubetalelig. Jeg slipper (om hun var alene hjemme istedenfor) å bekymre meg for om hun sitter og uler og forstyrrer naboer, eller spøler rundt på parketten og forstyrrer naboer, eller om hun har gjort fra seg inne, eller fått tak i noe ugang som hun spiser på. Men hun er selvsagt ikke alltid så villig til å legge seg å sove så lett på kontoret, og kan forstyrre litt når hun ikke vil slappe av.

I natt ble forresten første natten hun tilbringte på stuen/gangen/kjøkkenet istedenfor under nattbordet mitt. (Siste bilde var jukset til før vi egentlig la oss). Hun la seg foran utgangsdøren og kom ikke da jeg kalte henne inn på soverommet da jeg skulle legge meg, så da ble døra lukket med henne på andre siden. Det gikk helt fint, og jeg fant henne under stuebordet da jeg stod opp, etter sannsynligvis den beste søvnen jeg har hatt på en måned eller to... :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og så er jeg veldig nysgjerrig på hva du jobber med :lol:

Jeg gjør som veldig mange andre jobber i dag - sitter foran en datamaskin hele dagen :-) Driver med software-utvikling. Kontoret er i et inkubator/oppstartsbedrifts-miljø i midtbyen som heter DIGS, og det meste spennende som skjer der i form av rare dingser (f.eks. den rammen Nicki snuser ved) er i regi av andre "beboere" der.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så stor å fin hun er blitt, å så utrolig kjekt å kunne ha med hunden på jobb, om ikke annet så bare fordi man kan rusle til og fra å gjøre unna to fluer i en smekk heller enn å bruke unødig tid på å kjøre/busse eller gå til å fra uten hund. Å selvsagt greit å vite hva de driver med å man slipper dårlig samvittighet for lange dager alene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...