Gå til innhold
Hundesonen.no

Sette sammen to bilder


Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som har litt mer teknisk innsikt enn meg når det gjelder bildebehandling? Jeg skal lage et bilde av en fjording med bart (ja, ikke spør), og har en tegning av en fjording og en bart, og så skal barten "settes" på fjordingen. Hvordan gjør jeg dette på enklest mulig måte? Jeg klarer å sette "bartebildet" over fjordingen i powerpoint, men, problemet er jo at bildet av barten også har masse hvitt rundt selve barten. Hvordan får jeg klipt vekk dette?

Hva slags program er det enklest å bruke til dette og hva gjør jeg? Jeg har tilgang til power point, paint, word, lightroom, publisher og andre vanlige programmer.

Hjelp :flowers:

  • Like 1
Skrevet

Ingen av de programmene du har vil gjøre det særlig bra. Jeg har photoshop og kan fikse det om du sender meg bilder på mail? :)

Å, så fantastisk snilt! Send meg mailen din på pm, så sender jeg bilder! :flowers:

Skrevet

 

Jo, jeg må spørre? :lol:

He he, jeg skal i utdrikningslag og ha med et bilde, sang eller ting til bruden. Også skal hun gjette hva som er fra hvem. Og tilknytningen jeg har til bruden er at vi hadde hestene våre på samme stall i bartebyen :) Altså må det bli en fjording (som jeg hadde) med bart!

  • Like 3
Skrevet

He he, jeg skal i utdrikningslag og ha med et bilde, sang eller ting til bruden. Også skal hun gjette hva som er fra hvem. Og tilknytningen jeg har til bruden er at vi hadde hestene våre på samme stall i bartebyen :) Altså må det bli en fjording (som jeg hadde) med bart!

Så oppfinnsomt :D

Skrevet

Fikk aldri mail:(

Hæ? Jeg tenkte ja, ja, jeg fikk ikke svar, også greide jeg å fikse det sånn passe sjøl :) For jeg var helt sikker på at jeg sendte mail, husker at jeg knota med vedleggene og greier, men jeg finner den ikke igjen i sendte elementer. Så da ble den nok ikke sendt da!

Men takk for tilbudet uansett!

Jeg fikk det til i PowerPoint ved å bruke en sånn "fjern bakgrunn" -knapp. Ble sånn passe fint, men poenget kom jo fortsatt tydelig fram :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...