Gå til innhold
Hundesonen.no

Fôr til hund med sensitiv mage


Guest Michellus
 Share

Recommended Posts

Guest Michellus

Jeg har en hund som nå i en stund har kastet opp hver natt en stund nå, og har etter et vetbesøk og etter å ha forhørt meg med andre med samme problem kommet frem til at gutten bør bytte fôr til noe som er snillere mot magen. I dag spiser han vom og hundemat nr 25. Finnes det et fôr a la vom og hundemat for hunder som ikke tåler så mye fôrmessig?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

V&H 100% Kylling er anbefalt til de med allergier/sensitiv mage. Innmat fra ku kan vel bli sterk kost for noen, og en del reagerer på laks, som det er i nr 25. Men har han plutselig begynt å kaste opp, etterp ha gått på samme fôr lenge? Har du prøvd å faste han?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Michellus

Bare lurte; hva kaster hunden opp? Skum eller mat?

Han kaster opp godt fordøyd mat sammen med en del magesyre. Skjer alltid kanskje 5-6-7 timer etter han har spist. Brekker seg ikke, det bare spruter ut av han.

V&H 100% Kylling er anbefalt til de med allergier/sensitiv mage. Innmat fra ku kan vel bli sterk kost for noen, og en del reagerer på laks, som det er i nr 25. Men har han plutselig begynt å kaste opp, etterp ha gått på samme fôr lenge? Har du prøvd å faste han?

Kylling er kjekt! Takk :)

Det har vart en stund nå, av og på. Når jeg tenker meg om så har det stoppet når vi har variert kosten. Problemet er at når han har fått kylling så har han blitt dårlig i magen, men det kommer kanskje av at han ikke er vant til å spise det? Han har jo spist nr 25 i noen år nå.

Jeg brukte Eukanuba daily care sensitive digestion en periode på Smula for å stabilisere henne etter at hun var dårlig i magen. Først fikk hun bare det før jeg gradvis ga henne v&h i tillegg.

Takk! Den skal jeg huske på :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har du forsøkt å gi et ekstra måltid slik at det ikke går så lenge imellom å se hva som skjer da?

Ellers ville jeg prøvd vom og hundemat sin med lam og ris (tror jeg det var, om de fører det produktet enda), evt prøvd en av de andre variantene om du ikke har forsøkt tidligere.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Red:

Så voldsomt fancy vom og hundemat plutselig var blitt :lol: De har kommet med en egen Digestive-variant: http://vomoghundemat.no/vom-produkter.html#digestive

Evt. 100% lam?

Vom og hundemat er vel ikke sånn superpopulære blant dyrebutikker for øyeblikket pga. businessmodellen sin, så dette er vel ett noe krampeaktig forsøk på å tilby noe til butikkene som de ikke selger direkte til kundene selv. Spent på de nye kulene deres da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Michellus

Sånn litt på siden (bare så det ikke er noen misforståelser):

Han spyr ikke som de gjør når det er lenge siden siste måltid og det er mageslim og gult, her er det fontenesprut, brungrøntgrått og det stinker. Jeg har fôret han to ggr om dagen før og gjorde det en god stund, men han spydde da opp gult slim opp mot flere ganger om dagen enn når han blir fôret en gang om dagen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...