Gå til innhold
Hundesonen.no

Diesel, & Bella


Recommended Posts

Skrevet

Hei dere :)

Jeg er ei jente på 18 fra Harstad som har en flat coated retriver som heter Diesel og skal denne uken hente en Ca De Bou/Perro de Presa Mallorquin som vi har valgt å kalle for Desibell(Bella) sammen med min samboer :)

Diesel er født april 2014 og Bella er født juli 2014

Har holdt på med klikkertrening og trening til Freestyle i Sverige med Diesel. Han kan nå å sitte, ligge, rulle rundt, hopp, bli, gjem seg, se bak og krabbe :) han er en fantastisk lydig hund til å være 4 mnd (etter min personlige mening).

Hvorfor jeg valgte de rasene? Vell det er en godt spørsmål og jeg har stilt meg selv det spørsmålet også mange ganger.

At jeg valgte Flat coated retriver kom vell egentli brått på, jeg visste selv Ikke så mye om selve rasen og jeg hadde akuratt bestilt jaktprøven for meg å samboeren da vi snakket om å skaffe oss en hund som kan være med på jakt, etter ca en/to dager? Sjekket jeg en kjøp selge bytte gruppa på Facebook så var han det første som som kom opp da jeg åpnet siden, å min samboer kunne ikke holde ordene inne å sa at det, var hunden vi skulle ha.

At jeg valge rasen ca de bou nå er fordi jeg har vennepar som har den rasen, samt er jeg oppvokst med den. Å har alltid vært fast bestemt på at den dagen jeg har hus og mulighet til stor hundegård med mye plass å være på, skal jeg finne den perfekte ca de bouen for meg, å det gjorde jeg for 3 uker siden da jeg så bilde av Bella. Har ikke så mye info om personligheta hennes siden vi ikke har fått henne hjem enda :)

De siste dagene har min samboer være ute i skogen og holdt på med jakttrening :)

Noe du vil vite mer? Eller kanskje du bare lurer på noe av ren nysgjerrighet så bare spør ivei:) svarer det jeg svare kan :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...