Gå til innhold
Hundesonen.no

Bikkjer er ikke husdyrslaktere


Recommended Posts

Skrevet

Koselig dette... happy family, liksom :P

165986_10150879571226319_1151186505_n.jp

555926_10150879575691319_306055362_n.jpg

Ja da... Bortsett fra at de små lange ikke er til å stole på et sekund utenfor kontroll hjemme, og med sau de er tilvendt at er off limit. Hvis de da ikke er strømmet grundig på sau (noen av de på bildene er det. Og er OK å jakte med i saueterreng) Men har aldri noen garanti for det. Been there, for å si det sånn :innocent: Og om våren, når lammene er små, er det greit at gjerdet er finmasket :P

Canariedyret er jo snill med alt da, er ikke mye jaktlyst og byttebevissthet der... :D

Skrevet

Jeg synes det hadde vært en bedre respons at hundeeiere passet bedre på bikkjene sine jeg og innså at Fido faktisk er en potensielt husdyrslakter. I stedenfor å gå i forsvar når uansvarlige hundeeiere faktisk er et dyrevelferdsproblem..

Forøvrig synes jeg ikke det virker poppis å være hundefiendtlig, heller sauefiendtlig - men jeg bruker aldri komentarfelt på nettaviser som referansefelt.

Det er en øvre iq - grense for å frekventere der.

  • Like 5
Skrevet

Mine er jo det dessverre,anyways:

550848_443603328986542_1604938915_n.jpg

Her ble det litt styr :)

308664_309795822367294_1862225017_n.jpg?

Far og sønn :wub::wub:10628192_896206183726252_833228758411630

11263_896206160392921_547410394144448980

10610614_896206020392935_536296314269265

Jeg var vant med Isak og Walter som kunne ha katt og katten (mor til lille røde) var i hus før Ataham og Terkel så vi gjorde alt vi kunne for at hun skulle kunne leve med gærningen. Allikevel gikk det galt en dag og de delte henne. Hun satt helt stille i en busk og var "usynlig" stakkar. Jeg visste ikke at hun var der heller så jeg fikk ikke flyttet henne før de parterte henne :icon_cry: Helt forferdelig

Skrevet

5486780293_51eeb514d2_z.jpg

Må bare kommentere dette helt nyydelige bilde som burde vært i en barnebok eller noe sånt så fint som det var! :heart: Har ikke sett det før! :)

Skrevet

Må bare kommentere dette helt nyydelige bilde som burde vært i en barnebok eller noe sånt så fint som det var! :heart: Har ikke sett det før! :)

Ååh Takk! :ahappy:

Skrevet

Jeg har også søte bilder av hundene mine som hilser på gris, sau og hest. Noen på andre siden av gjerde, noen ikke. Det går helt fint. Så lenge de er nærme nok og ikke løper. Eller det er en katt som går forbi. Jeg er rimelig sikker på at en rådyrkalv hadde fått gjennomgå også. Det er visst ikke svart/hvitt hos oss heller. ;)

Skrevet

|

1255-1.JPG

Gjeter bare bittelitt :ahappy: Så fin han er!

Må bare kommentere dette helt nyydelige bilde som burde vært i en barnebok eller noe sånt så fint som det var! :heart: Har ikke sett det før! :)

Enig @raksha - dette må være et av de fineste bildene jeg har sett! Kjempefint!!

Kjempekoselig tråd - og må vi bruke den til å diskutere i? Jeg tror ikke hundeeierne her inne er den standard hundeeieren, og selv om det er et seriøst tema går det an å kose oss litt med bilder av trivelige hunder som hilser på dyr uten at man må påpeke at de likevel ikke er til å stole på osv. Koose oss bare! :)

(Selv har jeg ingen bilder da mine hunder er særdeles lite husdyrvennlige :P)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...