Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvordan ser man at tispa har fått løpetid? Er det kanskje å ta dopapir ol. og å tørke der bak for å se om det er blod.? Gjøres dette etter hun har tisset, bæsjet, sovet, lekt eller gått tur? Hva er den lureste metoden å finne ut om tispa løper på?

Skrevet

Litt dopapir/tørkepapir mot musa, så ser du om det er noen dråper med blod der. Om hun nettopp har tissa er kanskje blodet vasket litt bort, men ellers er det bare å sjekke i vei.

Etterhvert hovner musa opp også, men her skjer det noen dager etter at blodet har begynt å komme.

Skrevet

Du legger også merke til at hun vasker seg der bak oftere enn før. Det er i hvert fall sånn jeg oppdager at noe er på gang.

Her også vaskes det mye! :lol: Veldig sikkert tegn.

Guest Michellus
Skrevet

Her merker jeg om det er løpetid på gang om Angus plutselig blir flørtete med Alice. Ellers hovner hufsa hennes opp som en blink rett før det starter :lol: Merker ikke noe ekstra vasking. Plutselig ser man en dråpe blod her og der også vet man at det er i gang på ordentlig :)

Skrevet

På min tispes første løpetid, så jeg at det hang en bloddråpe ut av en hoven "slufse" der bak. Kjønnsorganet øker jo markant i størrelse, synes jeg, så vet man hvordan den ser ut normalt, ser man lett at det er kommet løpetid på størrelsen, uansett om det er blod der eller ei.

Hvor gammel er hunden din? Er det første løpetid du venter på siden du er usikker? :)

Skrevet

Ser det først og fremst på størrelsen :P Nå har jeg korthårede hunder, så det er lett å se når noe er på gang.

De fleste tispene vi har/har hatt har vasket seg veldig mye under løpetid, men den ene vi har nå vasker seg ikke noe mer selv om hun har løpetid.

Skrevet

Som regel forstår jeg på tispa at det nærmer seg løpetid. Kan merke det på humør og at hun hovner litt opp. Og så en dag finner jeg en dråpe blod på gulvet. Da tar jeg litt papir og sjekker de begge for å se hvem av de som er startet.

Mine er korthårete slik at de drypper fra musa. Vet at det ikke er så enkelt på de med lang pels siden det ikke alltid drypper på gulvet men legger seg i pelsen som de så vasker vekk selv.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...