Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Veit noken om eit alternativ til reiserute Bergen-Stavanger? No når ikkje båten går lenger, så veit eg ikkje om andre alternativ. Nor-way Bussekspress tillater jo ikkje hund. :(

Skrevet

Er dessverre bare buss og fly på den strekningen nå. Tog må du om Oslo. Sist jeg skulle reise sjekket jeg rutebussene, for å se om det kunne være et alternativ. Det gikk bra til Halhjem, men fra Sandvikvåg er det kun ekspressbussene som går. Det endte opp med at pappa kjørte fra Flekkefjord til Sandvikvåg for å hente meg og Gira.

Sendte melding til kystbussen og spurte om det var mulig at de hadde f.eks en avgang daglig, eller en buss som var avsatt til reisende med dyr. Det gikk ikke, for det har de prøvd før. De med allergi var visst nær ved dødsfall flere ganger, fikk jeg til svar.

Skrevet

Det finnes et par sånne "samkjørings-apper". De kan jo være verdt å forsøke. En kommer seg til Halhjem, kan få en veldig våt og vindfull overfart til Sandvikvåg (bur på øverste dekk ute, står ofte fulle av vann. Kan være lunere på øvre bildekk). Men så mistenker jeg at det er bom stopp. En må da komme seg til Haugesund på mystisk vis, for å kunne ta hurtigbåt videre...

Melkeruteforslag: Kan det muligens gå å ta hurtigbåt til Stord fra Bergen, finne en eller anna lokaltransport til Bømlo, ta ferja fra Bømlo til Sveio (Buavåg-Langevåg)Lokalbuss fra Sveio til Haugesund og hurtigbåten som fortsatt går fra Haugesund til Stavanger??

Skrevet

Jeg ville valgt fly jeg..

Det går fortsatt hurtigbåt Bergen-Rubbestadneset (Bømlo), og det går jo lokalbusser gjennom Bømlo, så jeg vil tro du kommer deg greit til Langevåg og ferga over til Buavåg (Sveio), videre er jeg ikke kjent. Men det vil jo ta en hel dag, minst :hmm: Synd Flaggruten ikke eksisterer :(

Skrevet

Hvorfor ikke fly?

Det tar bare litt over en halvtime å fly bergen-stavanger :)

Jeg gjetter meg fordi vedkommende ikke vil ha hunden sin gjennom stresset av en flytur når det trossalt er en så kort strekning :)

Skrevet

Jeg gjetter meg fordi vedkommende ikke vil ha hunden sin gjennom stresset av en flytur når det trossalt er en så kort strekning :)

Nå har jeg fløyet flere ganger med hunder, og de har ikke vært noe mer stresset enn lange bil/buss/togturer (heller mindre)

Tanken min er at det er faktisk mindre stressende for hunden å bruke 1,5 time på en flytur (da tenker jeg innsjekk, lasting, flytur og lossing) enn å reise i timesvis av og på busser, biler og ferger.

Men det er bare meg :)

Skrevet

Nå har jeg fløyet flere ganger med hunder, og de har ikke vært noe mer stresset enn lange bil/buss/togturer (heller mindre)

Tanken min er at det er faktisk mindre stressende for hunden å bruke 1,5 time på en flytur (da tenker jeg innsjekk, lasting, flytur og lossing) enn å reise i timesvis av og på busser, biler og ferger.

Men det er bare meg :)

Ser den! Han kjem til å måtte reise med fly på eit eller anna tidspunkt, men akkurat no er han så ung at eg kvir meg litt på det. Han er akkurat litt for stor for kabinen desverre.

Det finnes et par sånne "samkjørings-apper". De kan jo være verdt å forsøke. En kommer seg til Halhjem, kan få en veldig våt og vindfull overfart til Sandvikvåg (bur på øverste dekk ute, står ofte fulle av vann. Kan være lunere på øvre bildekk). Men så mistenker jeg at det er bom stopp. En må da komme seg til Haugesund på mystisk vis, for å kunne ta hurtigbåt videre...

Melkeruteforslag: Kan det muligens gå å ta hurtigbåt til Stord fra Bergen, finne en eller anna lokaltransport til Bømlo, ta ferja fra Bømlo til Sveio (Buavåg-Langevåg)Lokalbuss fra Sveio til Haugesund og hurtigbåten som fortsatt går fra Haugesund til Stavanger??

Den siste kan funke, men fy søren så mange stopp! Eg er ikkje kjent i området mellom Bergen og Stavanger i det heile tatt, så det kan jo bli interessant for noken som har lett for å stresse under reise.. x)

Oh well. Det ordna seg heldigvis sånn at eg ikkje trengte å dra med meg hunden denne gongen, men det er trist at det ikkje er noken som helst måte å reise ned dit som ikkje innebærer å skifte buss ørten plassar. :( Får vel begynne å gjere research på flybur som ikkje kostar skjorta... :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...