Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Veit noken om eit alternativ til reiserute Bergen-Stavanger? No når ikkje båten går lenger, så veit eg ikkje om andre alternativ. Nor-way Bussekspress tillater jo ikkje hund. :(

Skrevet

Er dessverre bare buss og fly på den strekningen nå. Tog må du om Oslo. Sist jeg skulle reise sjekket jeg rutebussene, for å se om det kunne være et alternativ. Det gikk bra til Halhjem, men fra Sandvikvåg er det kun ekspressbussene som går. Det endte opp med at pappa kjørte fra Flekkefjord til Sandvikvåg for å hente meg og Gira.

Sendte melding til kystbussen og spurte om det var mulig at de hadde f.eks en avgang daglig, eller en buss som var avsatt til reisende med dyr. Det gikk ikke, for det har de prøvd før. De med allergi var visst nær ved dødsfall flere ganger, fikk jeg til svar.

Skrevet

Det finnes et par sånne "samkjørings-apper". De kan jo være verdt å forsøke. En kommer seg til Halhjem, kan få en veldig våt og vindfull overfart til Sandvikvåg (bur på øverste dekk ute, står ofte fulle av vann. Kan være lunere på øvre bildekk). Men så mistenker jeg at det er bom stopp. En må da komme seg til Haugesund på mystisk vis, for å kunne ta hurtigbåt videre...

Melkeruteforslag: Kan det muligens gå å ta hurtigbåt til Stord fra Bergen, finne en eller anna lokaltransport til Bømlo, ta ferja fra Bømlo til Sveio (Buavåg-Langevåg)Lokalbuss fra Sveio til Haugesund og hurtigbåten som fortsatt går fra Haugesund til Stavanger??

Skrevet

Jeg ville valgt fly jeg..

Det går fortsatt hurtigbåt Bergen-Rubbestadneset (Bømlo), og det går jo lokalbusser gjennom Bømlo, så jeg vil tro du kommer deg greit til Langevåg og ferga over til Buavåg (Sveio), videre er jeg ikke kjent. Men det vil jo ta en hel dag, minst :hmm: Synd Flaggruten ikke eksisterer :(

Skrevet

Hvorfor ikke fly?

Det tar bare litt over en halvtime å fly bergen-stavanger :)

Jeg gjetter meg fordi vedkommende ikke vil ha hunden sin gjennom stresset av en flytur når det trossalt er en så kort strekning :)

Skrevet

Jeg gjetter meg fordi vedkommende ikke vil ha hunden sin gjennom stresset av en flytur når det trossalt er en så kort strekning :)

Nå har jeg fløyet flere ganger med hunder, og de har ikke vært noe mer stresset enn lange bil/buss/togturer (heller mindre)

Tanken min er at det er faktisk mindre stressende for hunden å bruke 1,5 time på en flytur (da tenker jeg innsjekk, lasting, flytur og lossing) enn å reise i timesvis av og på busser, biler og ferger.

Men det er bare meg :)

Skrevet

Nå har jeg fløyet flere ganger med hunder, og de har ikke vært noe mer stresset enn lange bil/buss/togturer (heller mindre)

Tanken min er at det er faktisk mindre stressende for hunden å bruke 1,5 time på en flytur (da tenker jeg innsjekk, lasting, flytur og lossing) enn å reise i timesvis av og på busser, biler og ferger.

Men det er bare meg :)

Ser den! Han kjem til å måtte reise med fly på eit eller anna tidspunkt, men akkurat no er han så ung at eg kvir meg litt på det. Han er akkurat litt for stor for kabinen desverre.

Det finnes et par sånne "samkjørings-apper". De kan jo være verdt å forsøke. En kommer seg til Halhjem, kan få en veldig våt og vindfull overfart til Sandvikvåg (bur på øverste dekk ute, står ofte fulle av vann. Kan være lunere på øvre bildekk). Men så mistenker jeg at det er bom stopp. En må da komme seg til Haugesund på mystisk vis, for å kunne ta hurtigbåt videre...

Melkeruteforslag: Kan det muligens gå å ta hurtigbåt til Stord fra Bergen, finne en eller anna lokaltransport til Bømlo, ta ferja fra Bømlo til Sveio (Buavåg-Langevåg)Lokalbuss fra Sveio til Haugesund og hurtigbåten som fortsatt går fra Haugesund til Stavanger??

Den siste kan funke, men fy søren så mange stopp! Eg er ikkje kjent i området mellom Bergen og Stavanger i det heile tatt, så det kan jo bli interessant for noken som har lett for å stresse under reise.. x)

Oh well. Det ordna seg heldigvis sånn at eg ikkje trengte å dra med meg hunden denne gongen, men det er trist at det ikkje er noken som helst måte å reise ned dit som ikkje innebærer å skifte buss ørten plassar. :( Får vel begynne å gjere research på flybur som ikkje kostar skjorta... :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...