Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund som lukter mye i sommer!


Gjest
 Share

Recommended Posts

Dumt spørsmål, kanskje :icon_redface:

Jeg kan visst trygt konkludere med at min hannhund ikke lukter blomster nå i sommer. Ånde, munn, hud og ører er OK. Jeg har en sterk mistanke om at det er tåfislukt (?). Det har vært uutholdelig varmt, så...

Etter full gass sjamponering i dusjen, lukter han knapt bedre dagen etterpå. Har godt renhold av hundebånd, seng og tepper. Han bader i (rent og luktfritt) ferskvann flere ganger til dagen. Han er jo dermed en del våt ila døgnet, kan det være en grunn til at han får denne lukta hele døgnet også når han da er tørr?

Noen flere stinkbomber i sommer? Forslag til andre ting?

:|

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Yellow

Ikke noe hudproblemer eller fått rødlig farge i pelsen av all badingen? Synes forøvrig ikke om det er snakk om en helt mørk hund det siste. :) Sjekket om lukten kommer fra baken?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke noe hudproblemer eller fått rødlig farge i pelsen av all badingen? Synes forøvrig ikke om det er snakk om en helt mørk hund det siste. :) Sjekket om lukten kommer fra baken?

Ikke noe analkjertellukt. Svart hund, så rødlig farge (som i sopp) vil ikke vises før det er ganske ille ja. Jeg kan ikke se noe per nå. Han har aldri hatt noen historie med denslags i hvert fall.

Hundepels som aldri blir helt tørr, stinker surt...

Ja, det var riktig lukt det. Sure tær, tenkte jeg.

Da blir det begrensninger i badingen nå da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Samme problemet med Blaze (sheltien) kjente jeg i går. Skikkelig sur lukt i underulla. Han har bada hver dag i ei uke så jeg antar det er fordi pelsen ikke har rukket å tørke ordentlig i mellom. I dag blir det en skikkelig dusj med påfølgende føning :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Kåre Lise

Høres jo veldig ut som mye bading, pelsen ( underulla ) råtner når den aldri blir tørr. I verste fall blir det aldri helt borte før til høsten med ny pels / underull. Børste masse, få det vekk. Må ha vært 2003 jeg erfarte det der, leste akkurat klimastatistikk.. :P Folk må nå gjøre som de vil men det er ikke bare lurt å bade mye, dessuten er god fysisk helse det desidert beste for hundene å holde ut i varmen, det gjør hele forskjellen. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Greit å få bekreftet min mistanke om at det er all badinga som gjør at min også lukter surt. Synd, for det er super trening/aktivitet i varmen - og han elsker det. Da blir det eddik, føning og badepause. Betyr det at de ikke burde bade mer ut året, eller holder det med et godt opphold?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Greit å få bekreftet min mistanke om at det er all badinga som gjør at min også lukter surt. Synd, for det er super trening/aktivitet i varmen - og han elsker det. Da blir det eddik, føning og badepause. Betyr det at de ikke burde bade mer ut året, eller holder det med et godt opphold?

Åh, enda en! :) Nå er jeg sikkert ikke den rette til å svare, bikkja er på tiltaksdag 1 :lol: Jeg tenker først å prøve å dele opp i lengre "intervaller", sånn at han heller får bade masse når han først er våt, og deretter bli helt tørr og forbli tørr i lenger periode. Skal også følge rådene om å tynne pelsen osv, tror det vil bidra mye. Blir spennende å se effekten, jeg har troa!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
    • Enig med siste her, lildog har jeg prøvd og den var helt ubrukelig. Jeg er veldig fornøyd med tracktive, har den på begge hundene og katten. Kan være litt treig til å finne posisjon noen ganger, men uansett raskere enn både lildog og mitt spor som jeg også har prøvd. 
    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
    • Jeg har begynt å se etter sydendestinasjoner pga helsa, og tenker at hvis jeg blir ufør så blir det å tilbringe vintrene der nede. Jeg vil ha noe veldig rolig, ei hytte ved et stille fjellvann med bare en dagligvarebutikk i nærheten hadde funka, liksom, men jeg sliter litt med å orientere meg. Er det noen som har forslag til feriedestinasjoner for ei litt pysete dame med to mellomstore (alaskan husky og storpuddel) hunder? 🙈 Pris har en del å si, jeg vil helst ikke blakke meg 🙈
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...