Gå til innhold
Hundesonen.no

Nomesele, sitter den greit?


Recommended Posts

Syns den virket stor, jeg. Den reima som kommer ned fra krysset i nakken skal treffe brystreima i området bakre ribbein, i alle fall ikke bak ribbeina. Men det er min begrensede input :P

Den skal ikke gå bak rumpa slik :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, den er alt for stor, både i hals og i lengde. Kanksje så mye som 2 str. Utover det så tror jeg du skal slite med å finne nomesele som passer godt på whippet, selv ikke om de er sydd på mål, pga whippeten sin spesielle kropp. Ville heller sett på non stop sin free motion, de har litt annen utforming og passer dermed bedre på litt "rare" hunder.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sier som de andre at den ser altfor stor ut. Den lille tråden som du fester båndet i skal vel ligge ca ved haleroten.

Ikke det beste bildet pga. vinkel og måten hunden står i forhold til enden av båndet(selen blir med andre ord trukket over på siden). Men her kan du se ca hvor enden av selen er plassert i forhold til hunden lengdemessig.

IMG_9898hund.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, glemte helt at de hadde to trekkseler :)

Den vanlige i str 4 er gigantisk på min. Så helt forskjellige i størrelse.

Ja :) De er forskjellige i størrelsene. Feks min har str 8 på free motion men str 7 på halvnome/sporselen.

combined selen er litt mindre i størrelsene enn free motion igjen :-P ikke rart man blir forvirra...

Anbefaler gjerne free motion! kjempefornøyd med sen selen til mine :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...