Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg og min lille minishiba skal dit og jakte på cert :D Hvis jeg får lov av legen i morra da :innocent:

Vi drar videre til Köping på søndagen for å prøve der også :)

  • Like 2
Skrevet

Jeg ligger hjemme med beinet i været :icon_cry: Men krysser fingrene for at @Kiyomi og gigashibaen klinker til i helga :D

I did! :D

CERT, CACIB, BIR (og eneste med CK av 7 hunder) og ny svensk champion i Askersund Lørdag, 3BTK i Köping på Søndag. :D

  • Like 11
Skrevet

I did! :D

CERT, CACIB, BIR (og eneste med CK av 7 hunder) og ny svensk champion i Askersund Lørdag, 3BTK i Köping på Søndag. :D

Grattis :D

Sa jeg ønsket blågult, dommeren fikk ikke med seg den delen med gult :lol:

Skrevet

Grattis :D

Sa jeg ønsket blågult, dommeren fikk ikke med seg den delen med gult :lol:

Takk! Veldig morsomt at min førstefødte er så fantastisk fin at hun nå brått har to juniorvinnertitler og to championtitler! :o Og jeg klarer fortsatt ikke helt å legge fra meg tanken om at "det er da noe alle kan klare", for det er det vel absolutt ikke!? :P

Kjipt at dommeren ikke fulgte med, jeg har kommet hjem fra Sverigetur med mye blått tidligere (på moren) så jeg syns dette var velfortjent! :D

Skrevet

Litt sent, men jeg var også i Askersund. Hadde ikke engang fått med meg at det var internasjonal, så jeg trodde jeg bare skulle på kosetur uten nerver, fordi lillegutten min ble svensk champion i Borås, og faktisk også stod på CERT plass begge dager i Tvååker. Men tro det eller ei,der stod vi som 2 BHK bak en junior og hanket inn sommerens 3 CACIB. Jeg som hadde trodd jeg skulle slite maks for å få ham til CH overhodet har nå en hund som kun mangler CACIB i Norge(eller et annet sted) for å bli CIB og så må vi jakte et CERT i Danmark for den Nordiske tittelen.. Noen må redde familieæren når stroebror har en brukket tå ;)

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...