Gå til innhold
Hundesonen.no

Når stopper valpene å vokse i høyden og i bredden?


Evelina
 Share

Recommended Posts

Spørsmål om høyde, valpevekt, voksenvekt, bredde og løpetid (altså valpens fysiske utvikling) kan gjerne postes i samme tråd :)

Skal du spørre om f.eks mat, så kan gjerne det komme i egen :)

Små hunder er gjerne tidligere ferdige enn store hunder, men ingen regel uten unntak. Dvergpinscherne mine har vært utvokst ved 6-7 mnd alder, men kanskje lagt seg ut frem til 15-16 mnd alder. Hunden fortsetter selvfølgelig å utvikle og forandre seg resten av livet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du ser vel forskjell på kategori når det gjelder "kakling i bil" og "vekst og utvikling"?

Lag så mange emner du vil du, ingen som stopper deg :) Det er bare litt mer oversiktlig om man holder spørsmål om samme tema innenfor en tråd.

F.eks ville det vært naturig å hatt disse to trådene i en tråd:

http://hundesonen.no/forum/topic/75090-naar-stopper-valpene-aa-vokse-i-hoeyden-og-i-bredden/

http://hundesonen.no/forum/topic/75080-hvor-mye-veier-valpen-din/

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Snusmumrikk

Jeg ser virkelig ikke problemet med forskjellige tråder jeg. Det spørres jo ikke om det samme :icon_confused:

Min erfaring med store hunder, eller min rase, er at de vokser i høyden frem til ca 8-10 mnd, også vokser de i bredden, eller blir mer satt i kroppen, frem til de er 2-3 år.

Det er omtrent samme jeg har erfaring med. Mine (berner sennen og tervueren) har gjerne vært nærmere 3 når de har vært ferdig med å legge seg ut i bredden og få masse (ikke fett som mange blander det med).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...