Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vel, nå som det har kommet en liten "hetebølge" er det jo deilig for både tobeinte og firbeinte å dra ned til vannkanten.

Men hovedårsaken for å dra på stranda er jo for å kjøle oss ned litt, og ikke ta livet av bikkja i varmen. Er det noen som har noen tips til hvordan man kan kjøle ned bikkja f.eks etter den har tatt et forfriskende bad? Noen som har testet strandtelt, eller tatt bur med å festa en vifte på, eller sånn nedkjølingsdrakt til hund og vet om det funker? Har hatt tanken på strandtelt, men har på følelsen at det kommer til å bli overopphetet=S

Finnes det noen andre geniale ideer der ute, for oss som vil ha med hunden på stranden litterann? =)

Skrevet

Strandtelt burde jo gå greit så lenge det er åpent på ene siden, da gir det skygge, men slipper luft inn, så kan man jo bruke bading innimellom om den blir varm. Ellers så finnes det jo levegger eller parasoller :)

Guest Belgerpia
Skrevet

Min løsning har alltid vært å dra til badeplassen når de fleste andre har gått hjem. Så har jeg avkjølt meg og bikkjer og dratt hjem igjen.

Vil man ligge på stranden og nyte varmen så la hunden bli hjemme.

Skrevet

Det at hunden er våt og vannet fordamper vil kjøle ned hunden, så hyppige bad vil holde den kjølig (sikkert bra for hud og sånt at den rekker å tørke mellom hvert bad). Skygge hjelper også på, og den bør slippe å ligge på sand eller steiner for det kan bli veldig varmt. Heller gress evt et teppe.

Ville unngått telt, med mindre det er ekstremt god gjennomtrekk i det. Dersom hunden ligger i teltet og er fuktig, vil vannet som fordamper fra hunden magasineres i teltet og det blir varmt og ekstremt høy luftfuktighet. Det er dårlig deal :) heller en parasoll e.l. som kun gir skygge.

Skrevet

Min løsning har alltid vært å dra til badeplassen når de fleste andre har gått hjem. Så har jeg avkjølt meg og bikkjer og dratt hjem igjen.

Vil man ligge på stranden og nyte varmen så la hunden bli hjemme.

Akkurat sånn gjør jeg det også, hun bader litt også går vi litt på tur eller bare blir rundt ved vannet litt, også drar vi hjem igjen når vi er ferdige, vi blir ikke når Chicka er med.

Det er maaange år siden jeg har ligget rett ut på stranden, men jeg skulle jeg gjort det så hadde Chicka blitt igjen hjemme eller gort som jeg pleier, jeg hadde nok heller gjort som jeg pleier så hun slipper å sitte igjen i en varm leilighet når jeg er på stranden og kjøler meg ned.

Folk virker også å være litt mer rundere i kantene når det gjelder hunder på stranden når jeg spør om det er ok for dem at jeg bader hun litt for så å gå videre, har aldri fått nei på det :)

Guest Yellow
Skrevet

Min hund har det supert på stranda, hvertfall litt mindre strender eller litt i utkanten så man slipper å ligge oppå haugevis av folk (og ikke minst for eiers del).

MEN dra tidlig så man sikrer seg en plass ved et større tre, fester båndet i det så hunden har skyggeplass, har med rikelig med kaldt drikkevann, og evt. kjøleelementer under et håndkle, eller bare fukter buken til hunden med jevne mellomrom om det enda skulle bli varmt og hunden ikke bader på egenhånd.

Skrevet

Det finnes mange fine strand"telt"/solduker som ikke blir en stekeovn :) Søk på beach tent på google så finner du mye. Men en helt enkel strandparasoll er jo også enkelt og greit.

Skrevet

Hvis vi skal være en stund på stranda og det er veldig varmt, tar jeg med en parasoll som hunden kan ligge under i skyggen. Og jevnlige bad. Her nord er vannet så kaldt at det er lett for to og firbeinte å avkjøle seg. En redning nå som det har vært drepende 30 grader her hos oss.

Skrevet

Mine har det også supert på stranden. Dersom de blir varme avkjøler jeg dem i vannet, og så ligger de å koser seg igjen. Kunne aldri falt meg inn å la dem bli hjemme når jeg skal være ute.

  • Like 2
Skrevet

Har noen prøvd kjølevesten til Puppia? Står at den skal fuktes i kaldt vann, deretter settes på slik at hunden blir nedkjølt. Men det kan vel umulig være bra at hunden har på seg våt sele hele dagen? Eller hvordan er det?

Skrevet

Mine har det også supert på stranden. Dersom de blir varme avkjøler jeg dem i vannet, og så ligger de å koser seg igjen. Kunne aldri falt meg inn å la dem bli hjemme når jeg skal være ute.

Samme her.

Tia, min aussie, blir veldig fort varm. Hun er allikevel mye med på stranden i sommer og har ingen problemer med varmen. Den våte pelsen kjøler henne ned, og blir hun varm så går vi bare ut i vannet igjen. Noen ganger har jeg også bundet henne i store steiner i vannkanten, så hun kan kjøle seg ned selv om hun ønsker det.

Skrevet

Jeg tar de gjerne med på strender uten andre folk. Da kan de være løse og gå i vannet slik de selv vil. Jeg hadde aldri kommet til å ta de med et sted der de måtte ha vært bundet fast i varmen og der jeg måtte ha leid de ned til vannet. Og på populære strender så måtte jeg ha tatt gjort det.

Skrevet

Til vanlig er hun med da tar det som en tur,bader litt,går litt og slapper av litt. Men,i år når det har vært denne hetebølgen har jeg såklart ikke hun med. Har ikke dratt selv eller da synes det blir for varm inne til hun alene så da sitter vi eller ut i skyggen koser oss :)

Guest Gråtass
Skrevet

Har med hunder på stranda, da det er en vesentlig del av ferien vår.

Sent from my ST27i using Tapatalk 2

Skrevet

Jeg har med alle hundene på stranda hver gang jeg er ute på stranda. Får ellers dårlig samvittighet om jeg er ute og bader og hundene hjemme. De vil nok heller være med ut. Hundene mine svømmer så det går så bra så :) Reiser også på steder der det er få folk men det som er kjekt er at jeg ikke liker å ligge der det er mange folk pga. liker ikke å vise meg i bikini og jeg har sosialangst og får helt panikk av å ha folk bare en meter unna meg. Så får både hundenes sin del og for min skyld så reiser vi der det er lite folk. Eller går litt unna parkeringsplasser og legger oss unna alle andre. Også kan jeg bare skylde på at hundene liker best der det er minst mulig mennesker selv om jeg gjør det også. I tillegg siden jeg legger meg ned der det ikke er folk eller få folk så synes jeg det er tryggere å ha med hundene siden jeg er veldig paranoid og redd folk kommer og gjør meg noe vondt. Hører jo så mye rart i skogen og ved tjern. Jeg føler det er tryggest å være med hundene siden jeg som oftest bader alene hver dag det er fint vær.

Skrevet

Jeg lager alltid camp ved et tre så hundene får skygge. Har jeg fri fra jobb er de av og til hjemme når solen er på sitt sterkeste, men som oftest er de alltid med. Begge får bade eller vasse litt innimellom, godt med vann. Ellers er det alltid grei temperatur i skyggen.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...