Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er helt ny her, og glad for at jeg nå har fått opprettet en profil:-)

Jeg har allerede lest mange tråder, på søk etter andres synspunkter og råd, hva gjelder hundehold, og har plukket opp mange gode tips.

Jeg er den stolte "eier"'av Max, en Flat Coated Retriever-gutt på nå 9 uker. Vi hentet ham hjem for 1 uke siden, og benytter nå "all" vår tid, på den vakre pjokken;-)

Tidligere har jeg hatt ei tispe, av samme rase, men hun måtte dessverre forlate denne verden før påske, noe som var så vanvittig trist.. Går ikke en dag uten at jeg tenker på den nydelige jenta mi, som brakte så mye glede inn i livet mitt.

Så nå vet dere litt om meg;-)

Ha en fortsatt fin sommer:-)

(Legger ved bilde av både Max og Babe;-)

post-13423-0-99801200-1404663603_thumb.j

post-13423-0-62190100-1404663616.jpg

  • Like 5
Skrevet

Takk for det, begge to:-)

Max er vår, men jeg skrev "eier" slik, ettersom han jo er mer et familiemedlem, enn noe vi eier:-) Ser nå at det lett kunne misforstås;-)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...