Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hunden min på 1 år og kompisen hans som er noen år eldre slikker hverandre intenst i/på munnen i blant. Ofte lenge av gangen.. Hvorfor gjør de dette? De leker sammen og er gode buddiser til vanlig, og "seansen" kan komme både under lek, spising og avslapping.

Skrevet

Har hørt at valper gjør det for å få mor til å spy opp mat til dem..? Vet ikke om det stemmer, men mine gjør det også på hverandre :)

Skrevet

Passehunden eg har her no gjer dette mykje, og det ser ikkje akkurat ut til å vere noko mine set spesielt stor pris på. Verkar litt smiskete/masete betydning her egentlig, og eg tippar det kan bety veldig mange fleire forskjellige ting hundar i mellom enn kva eg klarar å lese. Ingen av mine gjer det på kvarandre, men det hender den yngste har forsøkt på meg/andre hundar.

Skrevet

Min hund gjør også det på den aller beste kompisen sin. Ikke så mye nå som han er voksen, men da han var valp og unghund, og kompisen var den store helten, så gjorde han det veldig mye. Nå gjør de det innimellom på hverandre. Det er bare et tegn på at de setter pris på hverandre i dette tilfellet, i alle fall. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...