Gå til innhold
Hundesonen.no

Pakkeliste - utstilling med overnatting...


Recommended Posts

Skrevet

Jeg sitter nå og skriver pakkeliste for Trondheim neste helg! Jeg har jo vært på en del utstillinger, men sitter fortsatt og tenker; hva trenger jeg?

Logiske ting, men også fordi jeg skal overnatte! Blir evig takknemlig for evt pakkehjelp og ting man selv syntes er nyttig som man kanskje glemmer!

  • Bikkja
    • Vaksinebok
    • Bur/innhegning
    • Mat/vannskål
    • Utstillingsbånd
    • Børste
    • Mat
  • Overnatting
    • Telt
    • Sovepose
    • Stoler (også til utstilling)
    • Bord
    • Minigrill
  • Diverse
    • Klær (undertøy, bukse, genser, jakke)
    • Utstillingsklær (skjørt, bluse, jakke, strømpebukse)
    • Linser o.l.
    • Sykkel

Er det noe mer logisk å ha med? Har med liten henger, derfor sykkel er med haha!

Skrevet

Jeg tar alltid med zoolac når jeg er på tur, i fall hunden blir dårlig i magen.

Plutoduk eller håndkle i fall det regner eller hunden av andre grunner er våt (smette ut av lenka og ta en dukkert i nærmeste andedam på campingplassen? Det har i hvert fall aldri X'en gjort...)

Presenning og pledd til innhegning, i fall det er skikkelig skittent underlag.

Kjøleduk.

Vannkanne med vann - det er ikke alltid så lett å finne vann, eller vask hvor en får kanna innunder springen. Jeg har bare fire vannkanner i bilen for tiden... Premie på LP-stevne, kjekt å ha.

Nummerklype og startnummer, kjørebeskrivelse og andre papirer.

Jeg tar med eget laken og sengetøy, for jeg merker ikke når hundene kommer opp i senga på natta. Også har jeg en meget fin gummibørste til å samle opp hår, siden X'en er i full felling når vi er i Trondheim. Pet hair magnet er også med, for duker, tepper og sengetøy.

Silvershade-duk, for å gi litt skjerming mot varmen - eller litt skjerming mot høljregn.

Blåseren er med.

Gode godbiter.

Bæsjeposer.

Store vannskåler til å ha i bilen, hengelås til burene så jeg kan gå fra med åpne dører om det er nødvendig en kort stund.

Tralle til å få dratt alt pikkpakket fra parkering til ring.

Litt niste eller blodsukkerforbedrende greier for min del.

Solkrem, aloe vera-krem og hydrokortisonkrem - jupp, denne blir solbrent.

Smertestillende.

Ekstra strømpebukse, i fall ei klo på vidvanke rakner den jeg har på meg.

Klær for alle sesonger - regntøy, varme klær, singlet, lag på lag, en vet aldri. Jeg har to utstillinger den helga, så da blir det dobbelt av det meste i fall...

Kontanter til parkering, katalog, etc.

Kamera.

Fyrstikker til grillen.

Lepomade - jeg blir gal uten jevnlig tilgang til lepomade.

Neglelakk - jeg kan ikke konsentrere meg om å være nervøs, om jeg konsentrerer meg om å lakke neglene mine.

Fine, fine Sitronen min, som har plass til så mye rart når vi skal på tur!

  • Like 1
Skrevet (endret)

Her er min pakkliste til NKK Kristiansand. Ikke le av meg! :icon_redface:

Hundeting

  • Matskål, vannskål, reisevannskål
  • Vanndunk
  • Mat – boksemat
  • Godbiter
  • Vaksinasjonskort, registreringspapirer, startnr
  • Utstillingsbag med børster og stæsj
  • Håndklær
  • Ekstra teppe
  • Tøybur
  • Sele, ekstra halsbånd
  • Baggenbelte
  • Kobbel
  • Treningsvest
  • Regndekken, refleksdekken

Praktiske ting:

  • Sovepose, laken, pute
  • Håndkler + klut
  • Våtservietter
  • Mobillader
  • Ipod
  • Kindle
  • GPS
  • Refleksvest
  • Hodelykt, lommelykt
  • Kontanter
  • Back-on-track-teppe
  • Dopapir + tørkepapir
  • Engangsservise + bestikk

Klær:

  • Softshelljakke, vinterjakke, bergansjakke
  • Joggesko, muck-boots, vintersko
  • Lue, skjerf, votter, hansker
  • Undertøy (BH + truser)
  • Sokker (vanlig + ull)
  • Pysjbukse + t-skjorte
  • Superundertøy
  • Joggebukse
  • T-skjorter
  • Fleecegenser

Toalettsaker

  • Sminke, parfyme
  • Sminkefjernerservietter
  • Våtservietter
  • Shampo/balsam
  • Mineraldeodorant
  • Hårbørste/hårstæsj
  • Tørrshampo
  • Ansiktskrem, øyekrem, håndkrem
  • Tannbørste/tannkrem/munnskyllevann
  • Eurax, hydrokortison, zylocain
  • Paracet
  • Plaster
  • Bomullspads og q-tips
  • Speil

Edit: I tillegg mat, selvfølgelig, men er vel ikke så relevant for sonen hva jeg spiser. XD

Og nå som det er sommer ville jeg selvfølgelig hatt med solskjerming til bilen, vifte, osv. :)

Endret av Tuvane
Skrevet

Noen ting jeg kommer på i farta:

  • Kontanter (alltid greit å ha til parkering, katalog, mat, kaffi osv.)
  • Blåser
  • Håndduker!
  • Tomme brusflasker til vann
  • Noe skjerming til buret, kan bli både varmt og/eller vått..
  • Har alltid med zoolac (i tilfelle hunden blir dårlig i magen), negleklipper/fil og en liten saks.
  • Alltid minst to utstillingsbånd i tilfelle et av dem skulle bli ødelagt.
  • Alltid flere alternativer av utstillingsklær til meg selv.
  • Nummerlappholder/klype og startnr.
  • Børster
  • Speilrefleks!
  • Sprayflaske med O.M.G fra PlushPuppy. Fjerner gjørme, skitt, bæsj ++.
    (Var på utstilling en gang, og 10 minutter før vi skulle inn i ringen måtte frøkna på do.. Hun var skikkelig dårlig i magen og hun fikk tidenes bremsespor i baken.. Vasket henne så godt jeg kunne med vann og håndduker, men hun var fortsatt ganske brun,. Fikk låne denne sprayen av noen ved siden av oss, og det ble 1000 ganger bedre! Så denne har jeg alltid med i tilfelle.)

:)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...