Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Rundt 200g ved fødsel og rundt 1500g ved 8 veker..

Så kjøkkenvekta skal vel halde visst eg greier å halde dei roleg lenge nok! ;-)

1500 g er litt smått, eller? :P Jeg tror aldri jeg har hatt valper under 2 kg ved levering, og mange over, og de fleste har endt opp innafor standard. Mine valper som har endt opp rundt idealhøyde har veid ca 2200 g på 8 uker. :) Ved en liten sjekk så har jeg hatt én under 2 kg (rundt 1800 g), og han ble også helt i den nederste enden av skalaen med sine drøye 34 cm.

  • Svar 77
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det ser ut til at fire vart det endelige talet! Betre bilete kjem når mor har kvilt seg litt!

Fyrst ut: sobel tispe, 180g!:-)

Då er det på tide å skrive litt meir om foreldra til dette kullet. Junah - Mellsjøhøgda's Xotic Illusion Junah er ei morsom og intelligent tispe. Medisinsk sett er ho augelyst fri som kvalp og

Posted Images

Skrevet
1500 g er litt smått, eller? :P Jeg tror aldri jeg har hatt valper under 2 kg ved levering, og mange over, og de fleste har endt opp innafor standard. Mine valper som har endt opp rundt idealhøyde har veid ca 2200 g på 8 uker. :) Ved en liten sjekk så har jeg hatt én under 2 kg (rundt 1800 g), og han ble også helt i den nederste enden av skalaen med sine drøye 34 cm.
Eg berre lånte ca ut frå nokon andre sin tabell i nokre bøker. Så aner jo egentlig ikkje sluttvekta ved erfaring. Eg skreiv jo heldigvis omlag! ;-)
Skrevet

Søndag går Me inn i siste veka med venting. Foreløpig tek me begge det heilt med ro og les nyttig litteratur! :-)

post-3567-1405070276,1071_thumb.jpgpost-3567-1405070284,2262_thumb.jpg

  • Like 2
Skrevet

I dag har temperaturen vore nede i 37 og blokkinga er i gong!!

Eg har kokt "energidrikk" (til hunden) og sitt tålmodig med super Mario og ventar. Spenning i heimen! :-)

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk for alle gratulasjoner! Junah har gjort ein kjempe flott innsats både under fødsel og no i ettertid. Sjølve fødselen varte i overkant av 4 timar (då tenkje eg sjølve utpressinga), så det kom ein kvalp i timen. Junah ordna det meste sjølv, einaste eg hjalp litt med var å tørke og flytte unna når der kom ny kvalp.

Ei utruleg oppleving for meg som aldri har sett eller vore med på ein kvalpefødsel før. Rett rørande og fantastisk!

Her kjem dei fyrste bileta av dei små. Tema for kullet er GOT (Game of Thrones). I høve det har eg valt meg ut flotte damer som ytrar vennskap til Starkfamilien. Namna kjem etterkvart. Kanskje om ei veke. Sidan eg ikkje har registrert kennelnavn vert desse navna mest sannsynleg ein del av det registrerte navnet også. Frå fyrste til siste tispe:10516864_10154369772590585_8814724011662

10518634_10154369772695585_4783681049224

1924340_10154369772715585_80602420006026

10426775_10154369772730585_5529597070569'

Vekta deira var ganske jamn. Tispe nr 1 181g, tispe 2 196g, tispe 3 225g og til slutt den største; 230g!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...