Gå til innhold
Hundesonen.no

Kul på hals


Recommended Posts

Guest lijenta

Bare vetrinæren som vet for oss med så få opplysninger så blir det det samme som å vinne lotto. Fettkul kreftkul betennelseskul inkaplsing av noe også videre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ville ikke kastet bort tid på å spørre folk på et forum hva dette kan være. Du viser ikke engang bilde av kulen, og hvordan i all verden skal folk her kunne svare på det spørsmålet uansett? Ingen har sett den eller kjent på den, alt blir jo bare en gjettelek og du er like uvitende.

Gå til veterinæren, så blir det tatt prøve av kulen. Da får du sikkert svar på hva det kan være. Det kan være en uskyldig fettkul, det kan være en svulst. Ingen vet før du har vært hos veterinæren.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er helt umulig å si hva kulen er, uten å se på den, kjenne på den og evt ta en prøve av den. Det kan være en fettkul, en abscess, en svulst, en hoven lymfekjertel (evt lymfekreft), osv osv.

Hvor på halsen er kulen? Er kulen hard eller myk? Sitter den fast i omliggende vev (huden eller underliggende vev), eller er den "løs"? Er kulen smertefull? Er det noen fargeforandringer i huden? Hvor gammel er hunden? Hvordan er hundens allmenntilstand? Har hunden noen andre symptomer? er aktuelle spørsmål i dette tilfelle.

Dere bør snarest ta en tur til veterinæren og få kulen undersøkt, og tatt en finnålsbiopsi, for å finne ut hva slags celler det er i kulen, og om den bør fjernes kirurgisk, evt tømmes, eller om hunden bør få annen behandling.

Lykke til, og god bedring til hunden!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
    • Har han en teppebit fra oppdretter, og et teppe/pledd å krype inn i? Ja, det blir nok tygget i stykker, men er greit om han har et lunt sted å lage seg et "rede". Husk at han antageligvis er vant til å sove i en varm haug av valper. Utviklingen går fort i denne alderen, og jeg ville gitt ham noen netter til med selskap i valpebingen.  Går dere ut med ham om natten? En mulighet er å ta ham med ut når han våkner, la ham tisse, og så gå inn igjen og legge ham i valpebingen og dere utenfor.
    • Går nok bra. Følg med på formen, men jeg ville ikke bekymret meg så lenge allmentilstanden er ok.
    • Hei!  Hadde kokt torsk til hundebassen min ca klokken 12 i dag, rett før jeg skulle reise på jobb… da var han ikke sulten og spiste det ikke. Leverte han til pass, dro på jobb og hadde helt glemt at der var fisk i skåla når jeg slapp han inn døra hjemme… han sprang selvfølgelig rett til skåla og innhalerte fisken, som da har stått ute i snart ni timer😫😫 Han viser ingen tegn på forgiftning foreløpig, men det er jo bare ca en time siden han spiste den også..  Er dette veldig farlig? Kan jeg avvente, eller må jeg ringe vetrinærvakta så han får brekningsmiddel??    Liten yorkie, 2 år 
    • Hei. Vi har en valp på 9 1/2 uker som er veldig selvstendig på dagtid. Finner roen alene i senga si eller buret. På nattestid er det verre. Vi har sovet på madrass i valpegården, han har et bur som står åpent og lå fint i buret sitt de første fire nettene uten problemer. Men de siste nettene vil han ikke sove i buret og kommer å legger seg på madrassen sammen med oss. Vi har prøvd å legge oss på utsiden av valpebingen, men da bare hyler han og valpehjertet klarer ikke å høre på hylingen mer enn 15min. Han roer seg ikke hvis vi putter hånda inn eller noe. Vi har prøvd å gå inn når han er rolig og han sovner. Men med engang vi går ut våkner han og hylekoret er igang igjen. Tips og triks for å få han til å sove alene uten og ligge oppå oss?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...