Gå til innhold
Hundesonen.no

Dobbeltutstilling i Tromsø 19.-20. juli


Recommended Posts

Skrevet

Siden dette er en ny utstilling, er det kanskje ikke så mange som er klar over den - men det er ei dobbeltutstilling i Tromsø helga 19.-20. juli, arrangert av Norsk Berner Sennenhundklubb avdeling Troms og Norsk Miniatyrhundklubb avdeling Nord.

Sommerutstilling i Tromsø må jo bare bli vakkert!

Første påmeldingsfrist er 23. juni. Dommerlisten finner dere her.

  • Like 1
Skrevet

Omg omg omg! Da blir det utstilling på akitafjerten før november allikavel. Tusen takk for tipset, SFX :D

Bare hyggelig :) Da sees vi, jeg er der og jobber ;)

Skrevet

Dumt at terrierklubben har sagt nei til at staff får stille, i og med at det ikke akkurat er fullt av utstillinger her nord Sbtlita...

Er glad ikke mine raseklubber har innført restriksjoner på antall utstillinger for rasen.... enda.

Men det kommer vel.

Forresten så er ikke dette en uoffisiell utstilling, men vanlig nasjonal utstilling med cert og full pakke.

Sitter fortsatt og vurderer hvem jeg skal melde på.

Shiba har samme dommer ene dagen som sist helg, så der tror jeg at jeg sparer pengene mine, og melder på bare ene dagen.

Kommer til å stille Hampus og Gåttfred begge dager.

Dina er forhåpentligvis drektig, men vurderer å melde henne på ene dagen og stille henne om det ikke er noen valper inni der.

Skrevet

Veldig skuffet over at retrieverne ikke får delta. Typisk Berner Sennen klubb og miniatyr-klubber..

Det er jo ikke dems feil, det er Retrieverklubben som bestemmer hvem utstillinger dem kan delta på.

  • Like 1
Skrevet

Retriverklubben er kjempesær! De vil ikke ha konkurranse mot sine egne utstillinger. Noe som er håpløst her i nord siden det er et helt land mellom oss og dem..:P

  • Like 1
Skrevet

Veldig skuffet over at retrieverne ikke får delta. Typisk Berner Sennen klubb og miniatyr-klubber..

Hvis du sammenligner terminlista for din rase og min rase, så vil du se at din rase i hovedsak deltar på utstillinger arrangert av raseklubb og underavdelinger (samt NKK, men alle raser MÅ få delta på internasjonale utstillinger).

Retrieverklubben har en policy på hvor mange utstillinger i året de vil ha, og hvor mange cert en rase skal kunne ta - noe de også deler med eksempelvis dachs, jagende spisshunder og stående fuglehunder - dette er også raser du sjelden ser utenfor egne arrangement, samt NKK-utstillingene.

Hvis en er uenig i sin raseklubbs prioriteringer, eller føler at en landsdel er underfordelt på utstillingsfronten, må en ta det opp i egne rekker. Arrangør har ikke lov til å ta med raser hvor raseklubben ikke har sagt ja takk.

Skrevet

Retriverklubben er kjempesær! De vil ikke ha konkurranse mot sine egne utstillinger. Noe som er håpløst her i nord siden det er et helt land mellom oss og dem.. :P

Kan jo telle på ei hånd på hvor mange utstillinger jeg kan delta på uten å kjøre mer enn 20 mil pr vei..

Skrevet

Har tydeligvis blingset litt, det er ikke samme dommer på shiba som sist helg her!

Så da er det jo bare å melde på han også begge dager.

Skrevet

Jeg tenkte at det ble uoffisielt for meg mtp at Iben bare er 7 mnd da :)

Sent fra min C6903 via Tapatalk

Valpeshow er uoffisielt, ja, det spiller ingen rolle hvem som arrangerer da.

Skrevet

Og der har jeg fått svar fra sommerjobben at jeg ikke er satt opp på vakt den lørdagen så da har 700 kroner funnet veien ut av vinduet mitt og i kassa til utstillingene :D

  • Like 2
  • 4 weeks later...
Skrevet

Wohoo! Det er meldt pent vær. 2 akita påmeldt, begge tigrerte unghunder (12 dagers alderforskjell :P). 10 shibaer påmeldt, det er ganske mange til å være en såpass liten utstilling.. og i Tromsø

  • Like 1
Skrevet

Bor dere her? Jeg kjenner en tigret akitagutt her i byen nemlig. :)

Gleder oss meeen jeg har nettopp børstet en halv pose ull av fjotten. (Som stakk AV mens vi holdt på ute. Fillebikkje..)

Skrevet

Bor dere her? Jeg kjenner en tigret akitagutt her i byen nemlig. :)

Gleder oss meeen jeg har nettopp børstet en halv pose ull av fjotten. (Som stakk AV mens vi holdt på ute. Fillebikkje..)

Ja, det er @Tiwi sin Shinya som da nok er den du kjenner. Så vidt jeg vet eneste tigergutten som har fast opphold i Tromsø. Selv er jeg herifra, men studerer i en annen by så er her kun i ferier. Er midt i beste røytetida ja.. blir to nakenakitaer som stilles i helga :P

  • Like 1
Skrevet

Ja jeg visste at du ikke var Tiwi altså. Morsomt at det er to akitaer da!

Det skjønte jeg. Tenkte jeg bare skulle linke siden vi kan gjøre sånn i tråder nå (kjempegøy :P ). Det blir ganske morsomt det ja, nå krysser vi fingran for pent vær.. nå henger jo tåka skummelt lavt over Fløya :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...