Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg bor i Bergen og trenger noen å klippe hunden min, både pels og negler, regelmessige. Han er Wheaten Terrier men ikke utstillingshund, vi klipper han kort. Også klarer jeg ikke negleklipp selv, han har svart negler og jeg ser ikke der jeg skal stoppe. Er det noen som driver dette i Bergen området??

Skrevet

Jeg bor i Bergen og trenger noen å klippe hunden min, både pels og negler, regelmessige. Han er Wheaten Terrier men ikke utstillingshund, vi klipper han kort. Også klarer jeg ikke negleklipp selv, han har svart negler og jeg ser ikke der jeg skal stoppe. Er det noen som driver dette i Bergen området??

Kloklipping får du gjort hos alle veterinærer. Det er en hundefrisør på Sartor Senter, samt en i Drotningsvik senter i tillegg til de som MiO nevner. @Emilie holder vel på med sånt også?

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk MiO og Ingidano! Har søkt ett par ganger på internett men alle jeg har fant hadde stengt ned. Hadde ikke brukt 'frisør' da å søke med. Hørt at det var en ny noe sted i Bergen, må være den på Sartor. Nå har jeg 5 her å prøve :-) Vetinær sa at de bare klippe negler hvis hunden er inn til ett operasjon.

Skrevet

Tusen takk MiO og Ingidano! Har søkt ett par ganger på internett men alle jeg har fant hadde stengt ned. Hadde ikke brukt 'frisør' da å søke med. Hørt at det var en ny noe sted i Bergen, må være den på Sartor. Nå har jeg 5 her å prøve :-) Vetinær sa at de bare klippe negler hvis hunden er inn til ett operasjon.

Stend dyreklinikk har tatt hunder inn til kloklipp tidligere, du kan evnt høre med de om du ikke allerede har :)

Guest Bølla
Skrevet

I de fleste større byer i Norge pleier det å være tilbud om kloklipp av hunder på vanlige dyrebutikker, priser ligger som regel på en femtilapp. Hvis du har en hund som tåler å bli håndtert (normal motstand er lov), så ville jeg heller gått dit for dette, hos vet. koster det som regel mer.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...