Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kan dessverre ikke hjelpe, men var imponert over hvor gammel den Grand Danoisen var. Kan ikke huske å ha hørt om en som har blitt så gammel før. Hyggelig posting det der.

Skrevet

Ikke bare har hun en god alder, men steike hun har et pent hode! Etterlysninga er delt på klubbens facebokside, så jeg håper det får fram flere opplysninger om henne :)

  • Like 2
Skrevet

Ikke bare har hun en god alder, men steike hun har et pent hode! Etterlysninga er delt på klubbens facebokside, så jeg håper det får fram flere opplysninger om henne :)

Herlig! Det var det jeg håpet, at noen i miljøet så etterlysningen :D

Ikke bare har hun en god alder, men steike hun har et pent hode! Etterlysninga er delt på klubbens facebokside, så jeg håper det får fram flere opplysninger om henne :)

Sent fra min GT-I9506 via Tapatalk

Skrevet

Enig, pent hode! :) Og den alderen var virkelig imponerende, håper at man kan finne ut hvor hun kommer fra, for om den høye alderen er vanlig på hennes linjer er jammen meg gd tilbake på bordet igjen!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...