Gå til innhold
Hundesonen.no

Dobbeltutstilling med valpeshow og lydighetsstevne på Vålerbanen


Recommended Posts

Skrevet

Ja! :) det har blitt en tradisjon å dra ditt hele helgen med stevne, hytte, gode venner og litt godt i glasset! :) skal gå klasse 2 på lørdag iallefall! :D

  • Like 1
Skrevet

Hvis jeg melder på Leah, så starter hun sikkert løpetid med en gang jeg har betalt, tror dere ikke? :lol:

Men nei, vi skal ikke :) Nora går på medisiner, Leah er både kortklippet og forhåpentligvis drektig da :)

Skrevet

Har ikke meldt på enda,men skal gå Lp1 begge dager og stille Ace begge dager så håper inderlig det ikke kræsjer :P

skal ligge i telt hele hlegen så ønsker meg fint vær ..

@JeanetteH Fikk du svar ang prisen?

Skrevet

Har ikke meldt på enda,men skal gå Lp1 begge dager og stille Ace begge dager så håper inderlig det ikke kræsjer :P

skal ligge i telt hele hlegen så ønsker meg fint vær ..

 

@JeanetteH Fikk du svar ang prisen?

Ja den ble senket. Står på face.
Skrevet

Har ikke meldt på enda,men skal gå Lp1 begge dager og stille Ace begge dager så håper inderlig det ikke kræsjer :P

skal ligge i telt hele hlegen så ønsker meg fint vær ..

@JeanetteH Fikk du svar ang prisen?

Send mail til arrangør og si ifra, de ordnet det sånn at det ikke kræsjet for meg i fjor :) Kan jo ikke love at de får det til, men da kan de prøve å unngå det :)

Skrevet

Er valpeshowet for alle raser?

Hadde ikke planer om å stille mer før evnt høsten i juniorklasse, siden Bajasen er i litt "awkward" voksefase nå, men hadde vært gøy med et siste valpeshow da..

  • 2 weeks later...
Skrevet

Hvorfor er det ille med asfalt?

Fordi min lille ikke ser bra ut på asfalt også synes jeg det er for varmt og la de stå på asfalt hvis sola har varma godt en hel dag

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Fordi min lille ikke ser bra ut på asfalt� også synes jeg det er for varmt og la de stå på asfalt hvis sola har varma godt en hel dag �

Sent from my iPhone using Tapatalk

Men du stiller jo bare noen minutter?

Æsj. Er ingen som kommer jo nå som jeg meldte på pi :-P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...