Gå til innhold
Hundesonen.no

Hunden og meg


Maya&Hunden
 Share

Recommended Posts

Hei!

Meg

27 år, veterinærstudent på siste året, foreløpig bosatt i Budapest, med tilholdsted Flesberg (3mil fra Kongsberg) i Norge.

Dagene går med på å lese til eksamener, og tilbringe tid med samboer og hund. Prøver å gå i parken så ofte vi kan.

Jeg og min samboer har for oss, verdens nydeligste spesielle hund, med navnet... Hunden!

Hunden

kom til oss i november for 3,5 år siden, som en omplasseringshund. Vi skulle være fosterforeldre inntil hun fikk nytt hjem.... jeppda, nytt hjem fikk ho jo iallefall :)

Hunden er en hvit ungarsk puli, på ca 4,5-5 år.

Hunden en er meget sær sjel, ho veit hva ho vil, men desto viktigere, hva ho IKKE vil..

Noe av det som havner på IKKE lista..

Gå ut i regn (full stopp, stive ben. bæres)

Bade (hyl og skrik hos groomeren, evt. verdens mest sørgmodige blikk hjemme i badekaret)

Vanndammer (store omveier)

Frukt og grønnsaker (fysj og fysj.. potetgull og is derimot...)

en liten innrømmelse her på slutten, joina mest for å kunne følge Nico (pulivalpen fra Häxeboet) ;)

hilsen

Maya&Hunden

post-13328-0-76100300-1401919852_thumb.j

post-13328-0-32437600-1401919862_thumb.j

post-13328-0-36747300-1401919876_thumb.j

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 6/5/2014 at 7:24 AM, Mud skrev:

Vi har jo småbruk på Kongsberg! Vi må jo møtes! :D

Kanskje jeg får sambo til å godta at det blir hvit Puli neste gang og ikke Komondor også..

Ja, vis han det første bildet i tråden her, da går han heeelt sikkert med på hvit puli :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hahaha vi vil også ha en komondor!! De er jo helt nydelige! (må bare allergitestes om samboer tåler de) også må vi uansett vente til vi får bosatt oss på litt mer enn 45kvm i 4etg før vi går til anskaffelse av en ;)

Hvit hund er alltid en slager det.. hvit hund med "borrelås" pels.. i skauen.. er også rimelig artig... spesielt når dusj/bad er det verste i verden!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 6/5/2014 at 8:05 PM, Maya&Hunden skrev:

hahaha vi vil også ha en komondor! De er jo helt nydelige! (må bare allergitestes om samboer tåler de) også må vi uansett vente til vi får bosatt oss på litt mer enn 45kvm i 4etg før vi går til anskaffelse av en ;)

Hvit hund er alltid en slager det.. hvit hund med "borrelås" pels.. i skauen.. er også rimelig artig... spesielt når dusj/bad er det verste i verden!

Jeg har brukt gemytt som motargument, men etter å ha hilst på de to kosebamsene hos Häxeboet falt det argumentet bort :P

Men de er store!!

Nico tror vann er etsende og får fullstendig angst tilmed når jeg bader guttungen. Det er det eneste hun har vist frykt for hitill :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja de er kjempestore, så føler vi trenger å minst ha hus og hageflekk før vi kan ta på oss en sånn en, men akk så nydelige :D

hahahaha har litt intrykk av at enten elsker pulier vann, eller så HATER de det.. Hunden hater det over alt, noen ganger så må jeg bære ho ut på gresset for å få ho til å gå på do, og når ho er ferdig sprinter ho til døra og skal inn!

men, ho kan jo også finne på å rulle seg i søla, og det er veldig moro.. helt til vi kommer hjem og skal vaskes...

Om vi snakker til ho når vi er i nærheten av badedøra så går ho å legger seg innerst under kjøkkenbordet og later som om vi ikke finnes.

post-13328-0-14289900-1402074326_thumb.j

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Pulien her har plutselig kommet over regnskrekken og funnet ut at det er gylden anledning til å klikke enda mer rabis-hund, så den biten av vannskrekken varte ikke lenge.

Amalie ble aldri komfortabel med regn.

Ingen kan se mishandlet og fornærmet ut enn en Puli, og det er godt gjort med den pelsen :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...