Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Heii :)

Valpen min på 9 uker liker ikke hundegodteri.. kjøpte to forskjellige idag, begge for små hunder.Bitene er littegrann større enn hundematen, så vi prøvde å dele dem for han.Men han ville ikke røre noen av dem? Så eneste vi har brukt er maten hans som premie, og det ser jeg ikke så store fremskritt på! Noen som har tips til hva han kanskje liker? :DTar imot alle tips med stor takk :)

Skrevet

Du kan prøve masse ting. Pålegg, pølse, leverpostei, ost på tube, oppkuttet gulost, kattemat... Ting som pålegg og pølse inneholder en del salt, men så lenger du gir små biter i begrensede mengder så burde det gå helt fint. Mange har også hatt stor suksess med pannekaker og vafler, faktisk. :)

Skrevet

Hva med å kjøpe pølser og dele dem opp i små biter? Gjerne billigere enn hundegodteri, og populært her i huset i alle fall. Ellers så er det mange hunder som liker slike tørkede levergobiter.

Skrevet

Du kan prøve masse ting. Pålegg, pølse, leverpostei, ost på tube, oppkuttet gulost, kattemat... Ting som pålegg og pølse inneholder en del salt, men så lenger du gir små biter i begrensede mengder så burde det gå helt fint. Mange har også hatt stor suksess med pannekaker og vafler, faktisk. :)

Vi har prøvd litt skinke og fiskepudding, det er stas syns han, men vi er jo litt forsiktige med det :) Men vafler og sånt, trodde jeg hadde lest dem ikke burde få mel & smør så små eller noe sånt? Kan hende jeg husker feil :) Vår forrige hund elsket vafler iallefall.

Hva med å kjøpe pølser og dele dem opp i små biter? Gjerne billigere enn hundegodteri, og populært her i huset i alle fall. Ellers så er det mange hunder som liker slike tørkede levergobiter.

Ja det kan vi :D det har han ikke smakt enda heller :)

Kylling pleier alltid å være stas, prøv det?

Hvordan kylling da? filet? :)

Skrevet

Min valp spiste ikke noe godis, så jeg måtte jobbe det inn.

På få dager har hun lært seg å spise det meste av godis.

Jeg har rett og slett lekt med godbitene og gitt utrykk for at godis er noe som er virkelig stas å få.

Skrevet

Min valp spiste ikke noe godis, så jeg måtte jobbe det inn.

På få dager har hun lært seg å spise det meste av godis.

Jeg har rett og slett lekt med godbitene og gitt utrykk for at godis er noe som er virkelig stas å få.

Ok det skal vi prøve :D

Naturens Menu, tørka kotelettar/fisk/kylling/whatever? :)

Tenkte å kjøpe tørket kjøtt imorgen så får vi se :)

Takk for tips alle sammen :)

Skrevet

Det som er best her er hvitost i små biter, ost på tube og leverpostei (slike porsjonsbokser som det kan slikkes ut fra). Vi har også hatt mye suksess med å benytte tørrfôr (slike prøvepakker som man får på utstillinger, hos veterinær osv) av annen type enn det han får til daglig.

Skrevet

Våte/myke godbiter kan jo friste mer enn tørre/harde kanskje? Nå vet jeg jo ikke hvilke du har prøvd, men vi er veldig fornøyd med Natures Menu sine :)

Skrevet

Valpen vår var ikke så veldig glad i de godbitene vi hadde kjøpt, så fikk han natures menu sine, og de gikk ned på høykant for å si det mildt. Så kan være lurt å prøve noe som ikke er så hardt å tygge kanskje? (:

Skrevet

Hvordan kylling da? filet? :)

Enten kokte fileter i småbiter eller så kjøper jeg innimellom en hel grillet kylling og fjerner skinn og deler opp i små biter. Ellers er lungemos supert. Disse funker også gull etter at de har vært fryst, så du kan ha et lager av godbiter. Ellers er vovven her g, ad i alt av kjøttrester og tørket lever. Vafler og pannekaker er stor suksess. Det samme med ost, alle typer.

Guest Belgerpia
Skrevet

Slår et slag for Dr. Clauder - de er poppis og passe små, så små at min største mener han burde få en neve i slengen :)

Ellers så bør man være litt forsiktig med pølse på helt små valper, i alle fall store mengder - det er mye salt i pølse.

Kokt kyllingfilet er stas, eller om man kjøper ei høne (koster ingenting) og koker - da får man jo i tillegg fin kraft også - ha litt salt i vannet, sammen med purre, gulrøtter og annet "suppe tilbehør" - kok høna, del opp i passe mengder og størrelser, frys ned i porsjoner, sil kraften og hell i egnede bokser og frys ned det også - fint til middag til deg, eller som smakstilsetning om valpen senere får diare og må på ris diett.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...