Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Bruker dere egen vifte på bilburene deres? Jeg har trønderbur, og det er jo ganske tett, så jeg vet ikke om det er nok med bilens egen air conditioning for å gi hunden en behagelig reise. jeg ser for meg at det kan bli ganske varmt der.

Dere som har burvifte, er dere fornøyde? Eller var det et bortkastet kjøp?

Skrevet

Har ikke air condition i bilen, så bruker den også når jeg kjører hvis det er veldig varmt. Ellers brukes den stort sett når bilen står stille i kombinasjon med at hundene ligger på et kaldt underlag gir de ganske OK med kjøling i forhold til ingenting om jeg skal bedømme etter hvordan hundene ser ut.

Skrevet

Jeg har en sånn burvifte til å hekte på gitterdør. Bruker den på utstilling om sommeren, hekta på siden på bingen jeg setter opp (legg merke til fornuftig bruk av areal fra sirkusjentenes side):

65647_10152870609950301_1017891725_n.jpg

Det som har slått meg, er at de aldri noensinne ligger foran vifta, og at den muligens bidrar til mer bakgrunnsstøy enn sirkulasjon. :P

Skrevet

Ååååh, så fint bilde da! Ser ut som de koser seg godt i støyen. :ahappy: Men da tror jeg at jeg skal kjøpe en vifte og teste. Noen som har vifter å anbefale, eller blir det hipp som happ, mon tro?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...