Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Bruker dere egen vifte på bilburene deres? Jeg har trønderbur, og det er jo ganske tett, så jeg vet ikke om det er nok med bilens egen air conditioning for å gi hunden en behagelig reise. jeg ser for meg at det kan bli ganske varmt der.

Dere som har burvifte, er dere fornøyde? Eller var det et bortkastet kjøp?

Skrevet

Har ikke air condition i bilen, så bruker den også når jeg kjører hvis det er veldig varmt. Ellers brukes den stort sett når bilen står stille i kombinasjon med at hundene ligger på et kaldt underlag gir de ganske OK med kjøling i forhold til ingenting om jeg skal bedømme etter hvordan hundene ser ut.

Skrevet

Jeg har en sånn burvifte til å hekte på gitterdør. Bruker den på utstilling om sommeren, hekta på siden på bingen jeg setter opp (legg merke til fornuftig bruk av areal fra sirkusjentenes side):

65647_10152870609950301_1017891725_n.jpg

Det som har slått meg, er at de aldri noensinne ligger foran vifta, og at den muligens bidrar til mer bakgrunnsstøy enn sirkulasjon. :P

Skrevet

Ååååh, så fint bilde da! Ser ut som de koser seg godt i støyen. :ahappy: Men da tror jeg at jeg skal kjøpe en vifte og teste. Noen som har vifter å anbefale, eller blir det hipp som happ, mon tro?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...