Gå til innhold
Hundesonen.no

Div. hundeutstyr selges


Recommended Posts

Kjøper betaler porto, eller henter i Fyllingdalen Bergen.

Kan evnt leveres på Brårud førstkommende lørdag.

Brunt rundsydd skinnhalsbånd med strup. 40 cm langt, 50 kr.

10298844_10202807237236634_4583331559279

Brukt regndekken, 55 cm. Trenger nye beinstropper. Passer best smale hundekropper som feks whippet. 50 kr.

10402829_10202807239716696_5969946211105

Brukt Hurtta brystsele, str 70. 50 kr.

1558442_10202807239956702_37442344793918

Brukt gresshoppa vinterdekken med vannfast utside. 52 cm. Trenger noen sting i brystet der sommen har gått. Nypris 399, selges 100 kr el bud.

10334400_10202807240276710_6302249675807

10345841_10202807240516716_2466620550253

Laika kjørestrikk, rød. Lite brukt. Lengde 2.5-3 m. 80 kr.

Bilde og nøyaktig mål kommer senere.

Endret av *mokken*
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har du brukt den lilla Hurrtaen på Lykke? Kan den passe en krøllebølle?

Den grønne ( :P ) Hurttaselen er brukt på Harly. Og en liten skrivefeil ser jeg nå, den er str 80 - ikke 70.

Nå vet jeg ikke hvor stor krøllebølla er, men Harly er omtrent på str med Talli og Blaze (+1 kg). :)

Jeg vil ha Laikastrikken med mindre den er solgt innen Nav får ut fingern og gir meg penger :D (som skulle kommet idag..)

Er interessert i laikastrikken jeg og hvis ikke Kaja skal ha den

Beklager tregt svar, akutt utslått av solen! :icon_redface:

Jeg må bare finne den, jeg har lagt den et "veldig lurt sted" nemlig....

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den grønne ( :P ) Hurttaselen er brukt på Harly. Og en liten skrivefeil ser jeg nå, den er str 80 - ikke 70.

Nå vet jeg ikke hvor stor krøllebølla er, men Harly er omtrent på str med Talli og Blaze (+1 kg). :)

Beklager tregt svar, akutt utslått av solen! :icon_redface:

Jeg må bare finne den, jeg har lagt den et "veldig lurt sted" nemlig....

Send den vidre du, Nav hadde ikke motatt noe fra legen så det kan drøye :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den grønne ( :P ) Hurttaselen er brukt på Harly. Og en liten skrivefeil ser jeg nå, den er str 80 - ikke 70.

Nå vet jeg ikke hvor stor krøllebølla er, men Harly er omtrent på str med Talli og Blaze (+1 kg). :)

Er den grønn? Da vil vi ikke ha den :P Da blir den sannsynligvis for stor, krøllebølla er mindre enn Talli og Blaze :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis det ikke er noen andre som allerede har meldt interesse, kan vi få holde den grønne Hurrta-sela til om en halvtime/time? Må komme meg hjem å måle Keo :lol:

Er den 80cm rundt brystkassa eller frempå brystet?

Edit: 80cm frempå var kanskje å ta i...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis det ikke er noen andre som allerede har meldt interesse, kan vi få holde den grønne Hurrta-sela til om en halvtime/time? Må komme meg hjem å måle Keo :lol:

Er den 80cm rundt brystkassa eller frempå brystet?

Edit: 80cm frempå var kanskje å ta i...

Solgt til gulingen på første rad! :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 7 months later...

Bilder ordnes i løpet av noen dager, evnt sendes på mail.

Hentes i Fyllingsdalen, eller på Bryggen (kveldstid). Evntuelt sendes mot porto.

Brunt rundsydd skinnhalsbånd med strup. Brukt, 40 cm langt, 50 kr.

Hunter skinnhalsbånd sort m/hvitt på. Ubrukt (prislapp fortsatt på). Str M, 35-44 cm. Bredde 3,5 cm. 200 kr.

Helsveiset dobbelbur, med tett skillevegg. Mål:

B - 96 cm Den ene halvdelen er 4-5 cm bredere enn den andre.

D - 80 cm

H - 61 cm

Nypris 4000, selges for 1400. Må hentes.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...