Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Kjøper betaler porto, eller henter i Fyllingdalen Bergen.

Kan evnt leveres på Brårud førstkommende lørdag.

Brunt rundsydd skinnhalsbånd med strup. 40 cm langt, 50 kr.

10298844_10202807237236634_4583331559279

Brukt regndekken, 55 cm. Trenger nye beinstropper. Passer best smale hundekropper som feks whippet. 50 kr.

10402829_10202807239716696_5969946211105

Brukt Hurtta brystsele, str 70. 50 kr.

1558442_10202807239956702_37442344793918

Brukt gresshoppa vinterdekken med vannfast utside. 52 cm. Trenger noen sting i brystet der sommen har gått. Nypris 399, selges 100 kr el bud.

10334400_10202807240276710_6302249675807

10345841_10202807240516716_2466620550253

Laika kjørestrikk, rød. Lite brukt. Lengde 2.5-3 m. 80 kr.

Bilde og nøyaktig mål kommer senere.

Endret av *mokken*
Skrevet

Har du brukt den lilla Hurrtaen på Lykke? Kan den passe en krøllebølle?

Skrevet

Jeg vil ha Laikastrikken med mindre den er solgt innen Nav får ut fingern og gir meg penger :D (som skulle kommet idag..)

Skrevet

Har du brukt den lilla Hurrtaen på Lykke? Kan den passe en krøllebølle?

Den grønne ( :P ) Hurttaselen er brukt på Harly. Og en liten skrivefeil ser jeg nå, den er str 80 - ikke 70.

Nå vet jeg ikke hvor stor krøllebølla er, men Harly er omtrent på str med Talli og Blaze (+1 kg). :)

Jeg vil ha Laikastrikken med mindre den er solgt innen Nav får ut fingern og gir meg penger :D (som skulle kommet idag..)

Er interessert i laikastrikken jeg og hvis ikke Kaja skal ha den

Beklager tregt svar, akutt utslått av solen! :icon_redface:

Jeg må bare finne den, jeg har lagt den et "veldig lurt sted" nemlig....

Skrevet

Den grønne ( :P ) Hurttaselen er brukt på Harly. Og en liten skrivefeil ser jeg nå, den er str 80 - ikke 70.

Nå vet jeg ikke hvor stor krøllebølla er, men Harly er omtrent på str med Talli og Blaze (+1 kg). :)

Beklager tregt svar, akutt utslått av solen! :icon_redface:

Jeg må bare finne den, jeg har lagt den et "veldig lurt sted" nemlig....

Send den vidre du, Nav hadde ikke motatt noe fra legen så det kan drøye :lol:

Skrevet

Den grønne ( :P ) Hurttaselen er brukt på Harly. Og en liten skrivefeil ser jeg nå, den er str 80 - ikke 70.

Nå vet jeg ikke hvor stor krøllebølla er, men Harly er omtrent på str med Talli og Blaze (+1 kg). :)

Er den grønn? Da vil vi ikke ha den :P Da blir den sannsynligvis for stor, krøllebølla er mindre enn Talli og Blaze :)

Skrevet

Hvis det ikke er noen andre som allerede har meldt interesse, kan vi få holde den grønne Hurrta-sela til om en halvtime/time? Må komme meg hjem å måle Keo :lol:

Er den 80cm rundt brystkassa eller frempå brystet?

Edit: 80cm frempå var kanskje å ta i...

Skrevet

Hvis det ikke er noen andre som allerede har meldt interesse, kan vi få holde den grønne Hurrta-sela til om en halvtime/time? Må komme meg hjem å måle Keo :lol:

Er den 80cm rundt brystkassa eller frempå brystet?

Edit: 80cm frempå var kanskje å ta i...

Solgt til gulingen på første rad! :lol:

  • 7 months later...
Skrevet

Bilder ordnes i løpet av noen dager, evnt sendes på mail.

Hentes i Fyllingsdalen, eller på Bryggen (kveldstid). Evntuelt sendes mot porto.

Brunt rundsydd skinnhalsbånd med strup. Brukt, 40 cm langt, 50 kr.

Hunter skinnhalsbånd sort m/hvitt på. Ubrukt (prislapp fortsatt på). Str M, 35-44 cm. Bredde 3,5 cm. 200 kr.

Helsveiset dobbelbur, med tett skillevegg. Mål:

B - 96 cm Den ene halvdelen er 4-5 cm bredere enn den andre.

D - 80 cm

H - 61 cm

Nypris 4000, selges for 1400. Må hentes.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...