Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

hei.

siden sambo skal ta lappen nå er vi på utkikk etter bilsele til bamsen vår på ca 40 kilo :-)

(jada, vet at bur er bedre, men har ikke råd til stasjonsvogn nå)

har sett på en sele på animail.no og lurer på om noen har erfaring med den selen og om de har rask levering?

eventuelt andre seler som er gode? viktig at nettbutikken er litt raske med å få sendt varene :-)

legger med link til selen :-) http://animail.no/mim-allsafe-bilsele.html

Skrevet

Stasjonsvogn trenger ikke være dyrere altså, ikke så mye iallefall :) F.eks en toyota corolla, en liten stasjonsvogn. Bagasjerommet er ikke så stort, men nok plass til en stor hund likevel (men blir nok trangt med bur, så da må det bli lastegitter).

(Med mindre dere allerede har bil da, men hvis dere skal kjøpe bil nå ville jeg utvidet søket litt :) )

Jeg bruker bilsele nå, i påvente av bur, og synes ikke det er helt optimalt, han surrer seg inn og sånn.

Skrevet

Det var nylig en test av bilseler til hund nå, finner ikke igjen linken med en gang, men de færreste bestod testen hos såppass store hunder. Tror den du har sett på var den eneste som er tilgjengelig i Norge som bestod.

Jeg har den selv til min hund på 16 kg, og vi har vært i kræsj med den - front mot front i 80-sone. Den gjorde jobben og hindret hunden i å bli kastet frem til oss, hunden fikk heller ingen skader, bare haltet litt i et par dager, men det tror jeg var fordi han taff ryggen på førersetet.

Litt knotete å ta av å på siden det er metallspenner som må strammes hver gang, men heller det enn enkle plastklips som ryker mye lettere.

Skrevet

vi har en audi a4 sedan :-) sambo har tatt intensivkurs i tillegg, så å punge ut nesten 30000 på det så sier det seg selv at vi må vente litt med ny bil :-) men det blir forhåpentligvis ikke lenge til :-p

vi er nok på utkikk etter en passat :-) får vi plass til mye mer :-)

Skrevet

ja, eller nei.. bilen gikk ikke igjennom eu kontrollen =( henter stasjonsvogn imorgen, men har da ikke råd til bur før neste måned! jaja, fikk selen idag, så den må bare duge =) hadde håpet den skulle holde en stund til så man fikk en skikkelig bil :P

Skrevet

Kanskje et dumt spørsmål, men når hunden sitter i en slik sele

Kan den da legge seg ned eller må den sitte?

Noen erfaringer med sånne seler på lange turer?

Den kan sitte, ligge stå, snuse rundt, strekke hodet ut åpent vindu eller bak i bagasjerommet...og hva som helst ellers den kan når den har en knapp halvmeter med bånd. ;)

Jeg har en som ville lagt seg ned ganske fort og en som muligens ville vært urolig hele turen på en lengre tur. Det er nok litt opp til hunden.

Skrevet

Den kan sitte, ligge stå, snuse rundt, strekke hodet ut åpent vindu eller bak i bagasjerommet...og hva som helst ellers den kan når den har en knapp halvmeter med bånd. ;)

Jeg har en som ville lagt seg ned ganske fort og en som muligens ville vært urolig hele turen på en lengre tur. Det er nok litt opp til hunden.

Takk

Skal se om jeg får plass til et bilbur, men da er en slik sele en reserveløsning til alt er på plass

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...