Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tok et kjapt søk nå og det er helt andre priser i august enn når vi reiste i februar :P

Er forresten veldig vanlig i london at de leier ut rom uten privat bad, så om det er viktig for deg må du være nøye med å lese hva rommet tilbyr :)

dette kanskje?

http://no.hotels.com/hotel/details.html?pa=28&pn=1&ps=28&tab=description&destinationId=549499&searchDestination=London&hotelId=265152&arrivalDate=06-08-2014&departureDate=10-08-2014&rooms[0].numberOfAdults=1&roomno=1&validate=false&previousDateful=false&reviewOrder=date_newest_first

Skrevet

Leter også etter hotel i london. Der vi har bodd før var det utleid, så kjipt, for er midt der med alle butikkene, og så er det ikke fryktelig dyrt... Får bare begynne letingen. Trodde jeg var ute i god tid jeg, siden vi ikke skal har om før i slutten av august, men den gang ei... :/

Skrevet

Tok et kjapt søk nå og det er helt andre priser i august enn når vi reiste i februar :P

Er forresten veldig vanlig i london at de leier ut rom uten privat bad, så om det er viktig for deg må du være nøye med å lese hva rommet tilbyr :)

dette kanskje?

http://no.hotels.com/hotel/details.html?pa=28&pn=1&ps=28&tab=description&destinationId=549499&searchDestination=London&hotelId=265152&arrivalDate=06-08-2014&departureDate=10-08-2014&rooms[0].numberOfAdults=1&roomno=1&validate=false&previousDateful=false&reviewOrder=date_newest_first

Ja, er det vi har sett på, som vi tenker at vi tar, og heller reiser med undergrunnen eller whatever, fram og tilbake. :)

Skrevet

Jeg har eeeegentlig ikke så lyst til å dele rom med fremmede folk. :P

Så vil heller betale 1400,- for hotell i Ilford, enn det samme for hostel med 8 andre, i London. :P

Hostels er ikke bare vandrerhjem med deling av rom. Jeg hadde enerom for den prisen altså, med bad. Så en sjekk på hostels.com kan være vel verdt det.

  • Like 1
Skrevet

Melkesjokolade! Alltid en vinner.

Noen liker brunost.

Tørket reinkjøtt.

Selv digger jeg å gi dem saltlakris, mange morsomme reaksjoner på den. :D

  • Like 1
Skrevet

På billige helgeturer til London med venner så har jeg bodd på flere av Imperial London Hotels. Helt grei standard, og ligger greit til i London (Russell Square, langt mer sentralt enn Ilford i alle fall) med kort avstand til undergrunnen. Men det kommer jo an på hvor billig du ønsker å bo da.

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Hei igjen!

Det er liksom en halv evighet til vi drar, men jeg stresser allikevel, jeg. :D

Hotell har jeg fikset! Ble Tune Hotel Kings Cross. :)

MEN, sjekker mulighetene for å komme oss fra Stansted til Bromsgrove. Ser ut som om enkleste mulighet er å komme seg fra Stansted til Birmingham, og så videre derfra. Evig dyrt med tog, overkommelig med buss. Bør man bestille bussbilletter på forhånd?

  • Like 1
Skrevet

Hei igjen!

Det er liksom en halv evighet til vi drar, men jeg stresser allikevel, jeg. :D

Hotell har jeg fikset! Ble Tune Hotel Kings Cross. :)

MEN, sjekker mulighetene for å komme oss fra Stansted til Bromsgrove. Ser ut som om enkleste mulighet er å komme seg fra Stansted til Birmingham, og så videre derfra. Evig dyrt med tog, overkommelig med buss. Bør man bestille bussbilletter på forhånd?

Jeg har reist ganske mye med buss til/fra flyplass i England (nesten 7 timer med buss hver vei) og jeg bestilte alltid bussbillett på forhånd. Det hender nemlig at bussen er stappfull. Jeg reiste alltid med National Express, og var alltid veldig fornøyd. Prøvde tog første gangen jeg reiste, men synes ikke det var verdt pengene, bussen tar en jo helt frem til flyplassen. Bussbillettene blir også billigere om du bestiller returbillett samtidig.

(Tror ikke National Express har direkteavganger fra flyplassene, utenom Heathrow, til andre steder enn Victoria Station og til Heathrow bussterminal)

Forøvdig er alle hotell i London sentrale om de er nærme en undergrunnsstasjon. Om du er glad i å titte er Camden Market å anbefale (ikke langt fra der hotellet ligger) Utrolig mye kjekt der. Jeg liker å bare gå rundt i gatene i London, det finnes mange fine (og gratis!) museer også.

Har ikke så mange andre tips, jeg har bare tilbrakt tid i London og Devon + en liten tur til Orkenøyene/Shetland.

  • Like 1
  • 2 months later...
Skrevet

Ok, drar opp denne. Trenger hjelp!

Jeg prøver å finne ut av buss vs tog fra flyplassen (Stansted) til Birmingham (skal egentlig til Bromsgrove, men tenker at vi bare tar taxi fra Birmingham istedetfor å drive og surre med det). Vil helst ha noe der vi slipper å bytte, fordi det tenker jeg blir stress med all bagasje og alt. Hjelp? Vi lander på Stansted 1800, også skal vi ha bagasje og sånt, det tar jo litt tid. Da jeg sjekka tidligere i sommer, så var det STOR prisforskjell på buss og tog, men plutselig ser det ikke ut som om det er så stor forskjell allikevel, og da er det jo bedre med tog, det går fortere, men samtidig ser det ikke ut som om det går noe direkte. Det jeg fant, så var det bytte fra tog til tube til tog, og DET virker mer enn stressende.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...