Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi får jo en tervueren valp i slutten av mai, og lurer på om det er noe vits i å kjøpe dekken til hunden? typ regndekken, fleecedekken eller lignende. Nå bor vi jo i Bergen og har veldig mye regn. Men er veldig usikker på om jeg skal kjøpe regndekken til hunden, så den ikke blir å fryse når det regner og blåser som værst?

Skrevet

Vi får jo en tervueren valp i slutten av mai, og lurer på om det er noe vits i å kjøpe dekken til hunden? typ regndekken, fleecedekken eller lignende. Nå bor vi jo i Bergen og har veldig mye regn. Men er veldig usikker på om jeg skal kjøpe regndekken til hunden, så den ikke blir å fryse når det regner og blåser som værst?

Jeg hadde sett ann valpen :)

Skrevet

Vi får jo en tervueren valp i slutten av mai, og lurer på om det er noe vits i å kjøpe dekken til hunden? typ regndekken, fleecedekken eller lignende. Nå bor vi jo i Bergen og har veldig mye regn. Men er veldig usikker på om jeg skal kjøpe regndekken til hunden, så den ikke blir å fryse når det regner og blåser som værst?

Eg brukte ikke dekken til min, og han ble hentet i mars. Puttet han under jakken dersom han ble kald.

Skrevet

Eg brukte ikke dekken til min, og han ble hentet i mars. Puttet han under jakken dersom han ble kald.

Oki (: Er forhåpentligvis litt varmere i slutten av mai!

Ville definitivt spart de pengene.

:)

Hadde nok ikke kjøpt før valpen var hjemme uansett pga størrelse, bare litt gira og liker å planlegge :D

Skrevet

Oki (: Er forhåpentligvis litt varmere i slutten av mai!

Hadde nok ikke kjøpt før valpen var hjemme uansett pga størrelse, bare litt gira og liker å planlegge :D

Hehe. Har hatt valp i det nydelige *host* bergensværet en del ganger nå, alle med mindre pels enn en tervueren, og ingen har hatt behov for dekken.

Er lett å kjøpe ting man ikke trenger mens man gleder seg til å hente hjem valpen. :ahappy:

Skrevet

Hehe. Har hatt valp i det nydelige *host* bergensværet en del ganger nå, og alle med mindre pels enn en tervueren, og ingen har hatt behov for dekken.

Er lett å kjøpe ting man ikke trenger mens man gleder seg til å hente hjem valpen. :ahappy:

Det har jeg merka! Allerede kjøpt to halsbånd i forskjellige størrelser (just in case det ene ikke passer), et kobbel, og 5 leker.. Og valpen er bare 2 uker gammel ;P

  • Like 3
Skrevet

Jeg har ikke trengt til Tidi så langt. Jeg fikk henne i september, men har jo hatt henne gjennom hele vinteren :) Hun fikk låne Blondie sitt på tur en gang da hun var liten nok til å passe inn i det, men det var egentlig mest for at hun skal vende seg til det. Så lenge hun er i bevegelse fryser hun ikke :) Jeg kommer til å kjøpe dekken til henne når hun er ferdig utvokst, mest til dager hvor hun sitter i bilen på trening og er våt eller det er kaldt eks.

Skrevet

Belgere vokser jo veldig fort har jeg sett, så er liksom det ja, hvor mye vits er det i å kjøpe dekken etc når den er valp, den vil vel vokse ut av den relativt fort uansett?

Skrevet

Har fått tre av våre belgere vinterstid, og har aldri trengt dekken. Det eneste jeg har av beskyttende utstyr til mine er potesokker, pga kulde på fjellet og strøing av salt i Bergen. Det trenger du jo heller ikke nå :) (Men ja, det *er* veldig gøy å shoppe litt til bebis :lol:).

  • Like 3
Skrevet

Jeg fikk min valp i november og har ikke brukt dekken på henne. Brukte ikke dekken på forrige belgeren jeg hadde heller :) Dersom det har vært heftige regnskurer ute så har jeg bare tørket de med et håndkle når de har kommet inn.

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Jeg henta forrige tervvalpen i slutten av februar og brukte dekken når han lå i bilen i flere timer og når vi overnatta i telt (begge deler ligge relativt stille ute i kuldegrader). Om det var nødvendig er jeg faktisk ikke sikker på, for han hadde sinnsyk pels, men det var nå greit sånn i tilfelle. Dekken i alle andre situasjoner hadde bare vært tull. Så aldri den valpen fryse :)

Guest Belgerpia
Skrevet

Jeg har aldri brukt dekken på mine belgere

Jeg fikk Noah i mai/juni - fra dag 1 var han med i bilen på jobb, vinteren 2008/2009 var kald - og han var bare seks måneder når kulda satte inn, han og ei groenendael tispe og en parson russel terrier residerte i bilen hele vinteren (ned til -25 på dagtid faktisk) uten dekken og uten varme i bilen. Terrieren hadde dekken og saueskinn da - men belgerne lå bare i varkasser med aviser som teppe i bunnen. De var aldri kalde.

Skrevet

Kan ikke se for meg at det skal være nødvendig i mai, Kan være litt kjipt hvis det regner, men iskaldt blir det jo ikke? Babyen her fikk sitte litt under jakka osv. når det regna, og regn-hatet gikk jo over etterhvert.

Vi fikk vår valp i desember i fjor, og da var det skikkelig surt drittvær. Brukte litt hjemmesnekra dekken, halvhjerta omsydde gamle gensere osv. Grei løsning når det var kaldt. Ser jo helt dust ut, men de vokser jo så fort, så da blir det meningsløst å bruke mye penger på dekken, synes jeg :P Da vi endelig bestemte oss for å kjøpe (et billig) dekken, hadde han sluttet å fryse, og nå er det alt for lite og har aldri blitt brukt :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...