Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg og samboern skal dra på vår første sydenferie sammen til høsten (september mest sannsynlig), men vi aner ikke hvor vi vil reise.

Vi har sett på nettsidene til ving, apollo og star tour og det er jo et hav av hoteller og steder som ser flotte og innbydende ut, og jeg som sliter veldig med beslutningsvegring blir snart tullerusk :P

Vi har ganske enkle ønsker så det burde ikke være så vanskelig, men jeg trenger allikevel tips.

-Det må være fine sandstrender der, jeg er skikkelig sugen på sol, parasolldrinker og late stranddager med ei god bok.

-Samtidig kjeder jeg meg fort, så det må være gode muligheter for forskjellige utflukter og shopping.

-Hotellet må ligge i gåavstand til både strand og sentrum.

-Vi ønsker ikke å bo midt oppi ei partygryte full av drita ungdommer :P

Så, hvor vanskelig kan det være? Tips og erfaringer mottas med stor takk :)

Skrevet

Krav til mat (frokost, all inclusive etc) eller hvor fancy hotellet må være?

Hvordan takler du innpåslitne selgere? (les: Er Egypt, Tyrkia o.l. aktuelt?)

Hva slags shopping? Mange sydenturiststeder har jo et shoppingområde/lokalt sentrum der man kan kjøpe suvernirer og fake stuff. Eller vil du ha "ordentlig" bysentrum?

Budjett er jo vesentlig. Dubai skal være dritfint og flott, men koster litt... Thailand er billig å være i men flybilletten koster jo glatt 10k per pers. Skal selv til Hellas i juni, og det og Tyrkia er vel noe av det billigere man får.

Vi reiste til Sharm med Ving i 2009, og bodde på et veldig bra hotell der, like ved sentrum, men langt nok unna til at vi unngikk partystøy. Hotellet lå rett på stranden, og hadde et ok basseng.

Er generelt sett fornøyd med Ving og fått god service og liker infoopplegget deres osv. Vært i Bulgaria, Egypt og Thailand med dem (Thailand kjørte vi dog mest eget opplegg). Har reist med Apollo et par ganger og det var ikke dårlig, men mindre bra enn Ving.

Skrevet

Krav til mat (frokost, all inclusive etc) eller hvor fancy hotellet må være?

Hvordan takler du innpåslitne selgere? (les: Er Egypt, Tyrkia o.l. aktuelt?)

Hva slags shopping? Mange sydenturiststeder har jo et shoppingområde/lokalt sentrum der man kan kjøpe suvernirer og fake stuff. Eller vil du ha "ordentlig" bysentrum?

Budjett er jo vesentlig. Dubai skal være dritfint og flott, men koster litt... Thailand er billig å være i men flybilletten koster jo glatt 10k per pers. Skal selv til Hellas i juni, og det og Tyrkia er vel noe av det billigere man får.

Vi reiste til Sharm med Ving i 2009, og bodde på et veldig bra hotell der, like ved sentrum, men langt nok unna til at vi unngikk partystøy. Hotellet lå rett på stranden, og hadde et ok basseng.

Er generelt sett fornøyd med Ving og fått god service og liker infoopplegget deres osv. Vært i Bulgaria, Egypt og Thailand med dem (Thailand kjørte vi dog mest eget opplegg). Har reist med Apollo et par ganger og det var ikke dårlig, men mindre bra enn Ving.

All inclusive trenger vi ikke, vi vil utforske forskjellige spisesteder og den lokale matkulturen. Hotellet trenger ikke være kjempefancy, men det må se ok ut og være rent. Vil helst slippe unna billighotellene med tanke på partyglade ungdommer.

Egypt og Tyrika ønsker vi ikke å reise til. I Thailand har jeg vært og elsket det, men når vi bare skal være borte ei uke blir det litt langt. Vi har kikket mest på Mallorca, Hellas og Italia.

Jeg ønsker meg muligheter for å kunne shoppe litt klær hvertfall. Suvernirbutikker finner man jo stort sett overalt.

Vi ser vel for oss å kunne betale maks 6000,- pr person, så noen luksusferie blir det jo ikke. Rett og slett en standard sydenferie med mange muligheter :)

Skrevet

Da får du vente til jeg kommer tilbake fra Hellas i juni. ;) Hotellet jeg skal bo på har bare gode referanser på tripadvisor og ligger i et rolig område, rett ved stranden.

Men tror det er mange her som kan anbefale Hellas altså (søk litt, det er noen tråder men tror ikke så mange nevner spesifikke hoteller).

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...