Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

..noen som har erfaring med dette? Skjønner jo at dette ikke er en mirakelkur, men mannen reagerer fortsatt på bikkja selv med allergipiller, lite kontakt og sånn så jeg er åpen for å prøve det meste :hmm: Har kjøpt Petal Cleanse, har ikke store troen - men uansett verdt å teste ut.

Skrevet

En kan få allergisprøyte om en ikke har ekstremt mange kryssallergier og ikke utsetter seg "mer enn nødvendig" for det en er allergisk for. Jeg fikk feks ikke begynne på vaksineprogrammet fordi jeg har hunder, og fordi jeg i tillegg har en ekstremt bredspektra allergi. Faren var dermed stor for at jeg ved å få tilført histaminer ville få en reaksjon på den som ville bli for ukontrollerbar da jeg lever med noen av dem jeg reagerer på.

Du skriver at DU er åpen for å prøve det meste. Hva med han? Vaksineprogrammet er ekstremt tidkrevende, så om han lever fint med allergiene sine utover kontakten med Ludvig, så skjønner jeg godt at han ikke gidder, altså.

Mopser har en ganske problematisk pels for en del allergikere, så jeg ville kjørt på med Petal Cleanse uansett. En del allergikere får også god effekt av kortisonsprøyter, og det er jo "uproblematisk" å teste.

Skrevet

Hva slags allergitabletter får han?
Jeg og flere med meg har hatt stor forbedring med Aerius tablettene i kombinasjon med allergi nesespray. (Jeg bruker f.eks avemys, min søster bruker nasonex)

Petal cleanse hjelper en god del for min søster. Ble betydelig mindre reaksjon når hunden blir holdt ren, børstes ofte og bruk av Petal cleanse regelmessig. (minst 1 gang i uka) Og altid etter å ha blitt børstet!
Heldigvis kun i ferier vi har sammen jeg har trengt å holde dette regimet, da min allergi ikke er like ille som hennes. Her hjemme trenger jeg nesten ikke å bruke allergi remedier utenom når jeg støvsuger.

EDIT: Hold også f.eks soverom og sofa hundefri. (Om dere har stoffsofa that is, skinn er enklere å holde ren)

Skrevet

Jeg bruker også avamys (ikke hundeallergi), det er den beste allergisprayen jeg har hatt.

Pappa bruker den også, og har kunnet slutte med tabletter i pollensesongen fordi sprayen tar alt. :)

Han burde også bruke både tabletter dråper og spray, selv om han ikke føler han klør i nese og øyne. Det hjelper på helheten likevel.

  • Like 1
Skrevet

Jeg har også vært temmelig allergisk mot mine hunder. Det begynte å bli skikkelig slitsomtå være tett hele tiden og klø som besatt i øynene.

Jeg passer på å holde huset strøkent til enhver tid, fjerne alt av støvsamlere som tepper, gardiner osv... jeg passer også på å vaske hundene jevnlig. Vi har også en sånn stor luftfrisker som skal suge allergener ut av luften.

I tillegg tar jeg noe kosttilskudd (spirulina) som skal hjelpe mot allergi og jeg har tatt akkupunktur.

Jeg vet ikke hva som har gjort at min allergi er borte..men noe har funket ihvertfall... for allergien er mirakuløst forsvunnet de siste 3 mnd. Jeg er helt fri for allergi nå.

Skrevet

Jeg bruker kortison sprøyter. Som ikke må forveksles med vaksineprogram ol.

Kortison sprøytene har reddet livet mitt. Jeg er hovedsakelig allergisk mot gress og pollen. Men pga det får sterk kryss allergi mot hundene sommerstid. Blant mye annet jeg krysser mot.

Ellers anbefaler Jrg også avamys nese spray. Holde hunden ute av seng, og evnt soverom osv.

Skrevet

Min samboer tar en allergisprøyte ca 4 ganger i året og den funker godt på han. Nå er det katt han er mest allergisk mot, og med sprøyten kan han oppholde seg litt hos mennesker som har innekatter, og hundeallergien merker han så og si ingenting til med sprøytene.

Skrevet

Han er litt der at han vil prøve det meste for å få dette til å fungere :wub: Vi begynner med å bytte ut de allergipillene han har nå med Aerius tablettene, avemys nesespray og eventuelt kortisonsprøyte i verste røytetid (om jeg har skjønt rett?) :ahappy: Jeg er veldig klar på at han bestemmer helt selv, men vet at allergisprøyte er noe han ville ha vurdert om det var svært virkningsfullt.

Skrevet

Bruker kortisonsprøyte her, helt fantastisk! Men nå har jeg bare sesongallergi. 2 sprøyter i året bare, så veldig greit. Siden samboeren er sykepleier og jeg har tatt de i noen år uten komplikasjoner får jeg resept og ordner alt hjemme, ellers må man jo gjerne en tur innom legekontoret :)

Vaksineprogram har jeg ikke forsøkt da, men er jo endel mer komplisert :)

Skrevet

Han er litt der at han vil prøve det meste for å få dette til å fungere :wub: Vi begynner med å bytte ut de allergipillene han har nå med Aerius tablettene, avemys nesespray og eventuelt kortisonsprøyte i verste røytetid (om jeg har skjønt rett?) :ahappy: Jeg er veldig klar på at han bestemmer helt selv, men vet at allergisprøyte er noe han ville ha vurdert om det var svært virkningsfullt.

kortison sprøytene holder ofte lenge. jeg klarer meg nå på 2 i året :)

Skrevet

Det er store individuelle forskjeller på hvordan man responderer på allergipiller. Hører "alle" skryter av aerius, den hadde minimal effekt på meg. Kestine fungerte bra,men jeg var så trøtt på dem at det fungerte dårlig av den grunn. For meg er reddningen loratadin,de tar mesteparten av plagene og jeg er bare trøtt de første 14dagene.

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk for svar alle sammen! Har videreformidlet svarene og tipsene til mannen, så ser vi hva som skjer :) Vi bor jo ikke sammen, så kontakten med Ludvig er sporadisk, men det er jo så klart ønskelig å kunne bo sammen på et senere tidspunkt og at begge kan være hos han uten at han har de store plagene. Min mor og hennes hund er veldig glad i Ludvig, men det er mitt ansvar og jeg ønsker ikke å etterlate han der (skal bo der til jeg finner noe eget på østlandet) hver gang jeg skal sove hos kjæresten ;)

Skrevet

Min samboer var ekstremt allergisk, men han har nesten blitt symptomfri etter han begynte å gå til mirakel-akupunktøren min. Helt utrolig!

  • Like 1
Skrevet

Min samboer var ekstremt allergisk, men han har nesten blitt symptomfri etter han begynte å gå til mirakel-akupunktøren min. Helt utrolig!

Tar gjerne imot mer informasjon om denne akupunkturen :D Vet du hvilke steder nålen settes? Hva slags opplegg han følger?

Er på mobilen, så ser ikke hvor du bor, men er det i nærheten av Oslo tar eg gjerne imot ett navn eller klinikk :)

Skrevet

Vi bor i Bergen :) Kan sende deg infoen hennes på PM. Hun stikker nåler og kopper på mage og rygg for det meste, i tillegg til... Tja, armer og bein og sånt. Hun er superflink på ordentlig!

Han går alt fra annenhver uke til annenhver måned, alt etter hva han trenger :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...