Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

artikkel

Etter å ha fått tak i hunden ringte han politiet i håp om at de kunne ta den med seg til en kennel eller lignende, men der var det ingen hjelp å få.

- Jeg ringte politiet to ganger. Første gang sa de at de ikke hadde noen biler tilgjengelig, forteller han.

Etter et mislykket forsøk på å få tak i eieren av hunden, ringte han politiet igjen.

De ba meg bare binde fast bikkja i et tre og stikke, sier han ...

Skrevet

Men det pleier da ikke å være politiet som tar seg av løshunder? Det er jo Falck og Viking og sånt?

Skrevet

I hovedsak er det vell Viking som skal ta seg av løse hunder, men politiet har ansvar for veisikkerhet.

De gangene vi har ringt om løs hund så har politiet hentet hvis de hadde mulighet, hvis ikke så blir man overført til Viking. Viking har også hentet hund hos oss da jeg ikke hadde mulighet til å få hunden fraktet dit og ikke kunne ta vare på den i mellomtiden da jeg har egne.

Men ja, om denne artikkelen stemmer så virker det rimelig useriøst.

Skrevet

Ene gangen vi fanget to hunder som løp løs langs hovedveien hjemme, ringte vi politiet. Fikk beskjed om å bare slippe dem løs igjen, så fant de nok veien hjem selv. Vel, de ble værende på terassen til eierne kom og hentet dem, sent på kvelden. Aldri om jeg hadde regnet med at de fant veien hjem selv...

Mandag kom en løs hund løpende inn på rema, rett etter mamma hadde betalt. De tok bilde og la ut på face, og mamma tok med hunden hjem i mellomtiden (eier var ikke å finne utenfor altså). Ringte politiet. Mer flaks denne gangen, for en mann hadde ringt inn til politiet og etterlyst hunden sin. Så politiet satte dem i kontakt med hverandre.

Virker som det varierer veldig hvilken hjelp man får om man ringer dem. Skjønner at det kanskje ikke er deres ansvar, men hvem anbefaler å slippe løs hundene igjen så de finner veien hjem selv? Kunne i det minste tipset om falken eller viking da

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...