Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

artikkel

Etter å ha fått tak i hunden ringte han politiet i håp om at de kunne ta den med seg til en kennel eller lignende, men der var det ingen hjelp å få.

- Jeg ringte politiet to ganger. Første gang sa de at de ikke hadde noen biler tilgjengelig, forteller han.

Etter et mislykket forsøk på å få tak i eieren av hunden, ringte han politiet igjen.

De ba meg bare binde fast bikkja i et tre og stikke, sier han ...

Skrevet

Men det pleier da ikke å være politiet som tar seg av løshunder? Det er jo Falck og Viking og sånt?

Skrevet

I hovedsak er det vell Viking som skal ta seg av løse hunder, men politiet har ansvar for veisikkerhet.

De gangene vi har ringt om løs hund så har politiet hentet hvis de hadde mulighet, hvis ikke så blir man overført til Viking. Viking har også hentet hund hos oss da jeg ikke hadde mulighet til å få hunden fraktet dit og ikke kunne ta vare på den i mellomtiden da jeg har egne.

Men ja, om denne artikkelen stemmer så virker det rimelig useriøst.

Skrevet

Ene gangen vi fanget to hunder som løp løs langs hovedveien hjemme, ringte vi politiet. Fikk beskjed om å bare slippe dem løs igjen, så fant de nok veien hjem selv. Vel, de ble værende på terassen til eierne kom og hentet dem, sent på kvelden. Aldri om jeg hadde regnet med at de fant veien hjem selv...

Mandag kom en løs hund løpende inn på rema, rett etter mamma hadde betalt. De tok bilde og la ut på face, og mamma tok med hunden hjem i mellomtiden (eier var ikke å finne utenfor altså). Ringte politiet. Mer flaks denne gangen, for en mann hadde ringt inn til politiet og etterlyst hunden sin. Så politiet satte dem i kontakt med hverandre.

Virker som det varierer veldig hvilken hjelp man får om man ringer dem. Skjønner at det kanskje ikke er deres ansvar, men hvem anbefaler å slippe løs hundene igjen så de finner veien hjem selv? Kunne i det minste tipset om falken eller viking da

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...