Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har sendt inn et bilde av min lundehund Lina til en fotokonkurranse som en lokal dyreklinikk kjører på Facebook. Jeg har lovet å donere premien til Norsk Lundehund Klubb hvis vi vinner. Nå vet jeg ikke helt hva premien er ennå, men uansett antar jeg den kan brukes til premie i et lotteri om ikke annet. Dessuten ser jeg på det som en gylden mulighet til å promotere rasen litt.

Så, hvis du vil være med å støtte arbeidet for å bevare denne aller mest spesielle av de norske hunderasene, så setter både jeg og Lina pris på om du "liker" bildet hennes på Facebook, her:

https://www.facebook.com/115967445114479/photos/a.711608725550345.1073741837.115967445114479/711608748883676/?type=1&theater

Du må gjerne dele bildet også, og fortelle om det her etterpå, sånn at ikke tråden forsvinner med én gang!

  • Like 2
Skrevet

Takk til alle som har stemt!

Stemt, satse på at man vinner, ligger jo ganske godt ann ;)

Jo, vi håper! Men avstemmingen pågår helt til 11. april, så mye kan ennå skje.

Har stemt :) Kjempe fint bilde :wub:

Fint bilde :)

Takk skal dere ha! Pen hund og vakker natur, da kan selv en dårlig fotograf med mobilkamera ha et heldig øyeblikk! Også blind høne finner korn, er det ikke det det heter?

Skrevet

Likt

Takk, takk! Jeg vet i hvert fall om ett par som har både berner og lundehund. Lurer på om det ikke er flere? Kanskje du trenger en maskot, du også? ;-)

Skrevet

Da er vi inne i den siste uka av konkurransen, og nå er det mer vår enn vinter her. Vi leder med ganske god margin nå, men det hadde vært hyggelig med enda litt flere Sonen-likere!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...