Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Nå har vi omsider fått snø i Trondheim, til Stella (sheltie) sin store glede. Det eneste problemet er at hun ser ut som en snøball etter få minutter. I påsken skal vi på fjelltur og gå på ski, så skulle hatt et dekken som beskytter godt mot snøen. Det trenger ikke være foret, men må holde snøballer unna.

Jeg har dette fra før av, men det hjelper lite mot snøballer http://www.hundsomhobby.no/index.php/nettbutikk/hundeutstyr/klaer-og-dekken/hurtta-regndekken-detail

Det ultimate hadde vel vært noe som dette, men er altfor dyrt på studentbudsjett :blink:
http://www.hundsomhobby.no/index.php/nettbutikk/hundeutstyr/klaer-og-dekken/hurtta-slush-combat-sult-detail

Har også sett på kondomdress, men ser for meg at det kan bli ubehagelig med så mye pels?
http://www.hundsomhobby.no/index.php/nettbutikk/hundeutstyr/klaer-og-dekken/jaegerens-superdekken-detail

Så har jeg også funnet dette, som har en utrolig fin pris! Frister veldig å bestille med en gang, men er litt redd kvaliteten og dekkevnen er så som så til den prisen? :icon_confused:
http://www.hooks.no/product.aspx?productid=045081&deptid=196&sortType=sortPopularitet&sortOrder=DESC

Noen som har noe å anbefale? :)

Skrevet

Det eneste som virkelig hjelper mot snøballer er kondomdress. I de andre dressene vil det komme snø inn i alle åpninger og ligge på innsiden og filtre seg fast i pelsen. Kondomdress er gull :) Jeg tviler på at det er et problem med pelsen, har sett andre kraftig pelsede hunder med kondomdress, men jeg er usikker på om den finnes i liten nok størrelse.

Skrevet

Har du sett på dress fra Dogs of norway? Link De dressene er ekstremt gode! De er foret med silkefor så de lager ikke tover/floker i pelsen. Også har de strikk i halsen, nederst på beina og rundt livet får å kunne stramme inn hvis man kjøper en litt stor størrelse for å få plass til pels ;) Dressen er kanskje litt dyr, men har veldig god kvalitet iallefall :)

Skrevet

Har en fleecedressen fra hooks som ligner veldig på den regndressen du linket til fra samme butikk. Er veldig fornøyd med fleecedressen, den holder snøen ute selv på lange turer :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...