Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har ei 3 år gammel tispe, og har for en uke siden ca. tatt på meg hundepass fram til sommeren, en 2 år gammel hanhund.

Jeg kan litt om løpetid når det kommer til tisper, men når en hannhund blir innblandet så vet jeg dessverre ikke så mye, og jeg begynte å tenkte på dette da løpetidtrusa til Bella var vippet til siden imorgen da vi våknet (dette har skjedd flere ganger etter en lang natt søvn også, uten hanbikkje i huset). Uansett, tankene svirrer, selvom jeg er ganske sikker på at det ikke har skjedd noe da de har sovet i hver sin seng 1 meter fra meg og samboeren, men de har klart å bytte seng uten at jeg har våknet, kan det ha skjedd noe annet? Har satt klart et bur nå for å si det sånn =P

Bella fikk løpetid onsdagen/torsdagen (hvertfall da hun begynte å blø), når kan tisper bli drektige? Før under eller etter den blodige løpetiden?

Skrevet

Hold dem adskilt når du sover og ikke kan følge med på dem, ha dem på hvert sitt rom, del av med grind, ha den ene i bur osv.

Tror ikke det er noen fare nå, men man kan jo aldri vite. Hvis de sover på samme rom nå, og hannhunden ikke reagerer særlig på henne, og hun ikke byr seg frem, tror jeg ikke du skal være så bekymret. Bare pass på bedre heretter :)

Skrevet

Takk =) hehe ja buret er satt fram for å si det sånn. As we speak så ligger de tett i tett inntil hverandre på sofan, så virker ikke som hun byr seg eller at han reagerer skikkelig. Men i løpet av de 4-5 dagene hu har løpetid så har han prøvd seg litt, mest snusing men også et par ganger hvor han har hoppet, men det varte kanskje 1 sekund eller 2 før jeg avbrøt han. Og dette var mer på siden av henne, og ikke bak. Så han var langt unna vulva.

Guest Michellus
Skrevet

Jeg var nettopp gjennom dette selv, dog hentet jeg hjem en tispe som nettopp hadde begynt på løpetiden sin (9 mnd gammel). Hannen min var naturlig nok veldig interessert i henne og lot henne ikke være i fred det første halvannet døgnet. Vi gjorde også en stor feil første natten følte vi ved at hannen ikke kunne følge med på hvor tispa var, og det stresset han veldig opp. Etter den natten hadde vi tispa i bur rett ved sengen og hannen kunne da være fri overalt. Først da slappet han av. Ellers har jeg på følelsen av at hannen min stresset seg ekstra opp ved at tispa først og fremst hadde løpetid, men også var ny. Jeg hadde de ellers løse sammen når jeg kunne følge med, men hadde tispen i bur om natten. Gikk egentlig veldig fint. På stådagene var hannen min litt ekstra på, men tispen stelte seg aldri opp for han på stådagene sine (muligens pga første løpetid). Med en gang stådagene var over mistet hannen interessen og ble seg selv igjen.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...