Gå til innhold
Hundesonen.no

Norges største utstilling for Fuglehunder - 3 mai


Recommended Posts

Skrevet

Stiller seg noe vidstilt kanskje? Litt sånn støttehjulstilling hvor beina blir litt bredt satt?

Hun fristilles, men idag slet jeg med å få henne til å stille seg pent, så hun stod litt sånn utover fra kroppen med bakbena. Så kan stemme det. Men det som trakk ned til VG idag var fronten da :) Men vi tar det ikke så tungt, og dommeren var veldig trivelig hun :D

Fine Nora og fine braquen Hunter som ble BIS.

Oi, ble den BIS? Så gøy at en så sjelden rase ble det! :D Den tok championatet idag også den. Flott hund da!

  • Like 1
Skrevet

 

Hun fristilles, men idag slet jeg med å få henne til å stille seg pent, så hun stod litt sånn utover fra kroppen med bakbena. Så kan stemme det. Men det som trakk ned til VG idag var fronten da :) Men vi tar det ikke så tungt, og dommeren var veldig trivelig hun  :D

 

 

Oi, ble den BIS? Så gøy at en så sjelden rase ble det! :D Den tok championatet idag også den. Flott hund da!

Det gjorde den, kjempegøy :)

Skrevet

Siden dette er en såpass liten utstilling så legger jeg også inn resultatene her.

Først stilte jeg en munsterlander for en mann som helst ville slippe, og det gikk utrolig bra! Exc. CK 1AK og 3BHK!

Deretter stilte jeg Chico i veteran og han fikk sin Excellent og ble dermed Beste Veteran.

Men toppen av kaka er jo rett og slett kullet hans!

Seks valper møtte opp til bedømning

Vincent ble 2BHK

Via Vita ble BIM

Alle valpene fikk excellent og tre stykker fikk CK.

Dette måtte vi jo ta med inn i avlsklasse, først med far og så med mor, begge fikk HP, og deretter konkurrerte de mot hverandre der Chico gikk seirende ut. Rett og slett kjempegøy!

Dommer var Leif-Ragnar Hjorth.

dsc_1886.jpg?w=1500

  • Like 4
Skrevet

Braque Du Bourbonais:
braque-du-bourbonais.jpg
Vi hadde en fin dag på en vel gjennomført utstilling :D

Det var en helt fantastisk nydelig hund, jeg har lyst på en sånn :D

Skrevet

Ja, det kan tenkes. Jeg leste venstrestilt, men det ga ingen mening. Men jeg tror ikke hun stilte seg understilt egentlig. Heller utoverstilt - men det er kanskje ikke et ord :P

En hund kan stå med utvridde poter - det er jo da potene som er utovervridd, gjerne kombinert med trange haser - men de vrir ikke ut hele bakparten fra hoftekam og ned. Så da dikterer gjerne dommer at hunden står med utovervridde poter.

Men jeg støtter Belgerpia at det kan stå for vidstilt i stedet for understilt.

  • Like 1
Skrevet

*klipp*

Så gøy! Grattis :D

Det var en helt fantastisk nydelig hund, jeg har lyst på en sånn :D

Nydelig var han, og han er også brukspremiert :)

Amigo fikk Very Good og jeg må innrømme at jeg er litt skuffet, men men

Nye muligheter kommer

Bilde og kritikk ligger på hjemmesiden min.

Neste gang går det helt sikkert bedre :D

En hund kan stå med utvridde poter - det er jo da potene som er utovervridd, gjerne kombinert med trange haser - men de vrir ikke ut hele bakparten fra hoftekam og ned. Så da dikterer gjerne dommer at hunden står med utovervridde poter.

Men jeg støtter Belgerpia at det kan stå for vidstilt i stedet for understilt.

Jeg tror rett og slett at det dommeren mente var at hun står med bena ut fra kroppen, og det er sikkert vidstilt det skal stå ja :) Tror også det hadde noe med at underlaget var alt annet enn flatt der vi stod, og at jeg hadde med meg altfor god godbit inn i ringen så hun bare var opptatt av å sikle etter den. Neste gang dropper jeg godbit, for til vanlig har hun null problemer med å stå normalt og parallelt med benene sine. Så den kommentaren i kritikken spiller ingen rolle - hun har ikke trange haser og ikke for vane med å stille seg sånn :)

nora3.jpg

Men man kan jo skjønne at det ble kommentert, for denne oppstillingen var ikke pen :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...