Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kan jo evt prøve å gå rundt drammenselva! Er jo ikke så mye mennesker og hunder der på dagtid :) Og er nær alt mulig, men alikevel litt for seg selv. Som en start :)

Jeg er med! :)

  • Svar 175
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har full jobb på dagtid dessverre, og helgene fremover er fullbooka. Men jeg kan dra fra jobb slik at jeg er klar til tur kl 16.

17 hos meg:D jeg står på parkeringen. @SiriEveline tar du med kamera? Du tar så flotte bilder!

Kamera blir med Og tuusen takk!

Skrevet

Kan jo evt prøve å gå rundt drammenselva! Er jo ikke så mye mennesker og hunder der på dagtid :) Og er nær alt mulig, men alikevel litt for seg selv. Som en start :)

Bytur? Hmpf :P
Skrevet

Bytur? Hmpf :P

Ingen kom jo med forslag haha! Er mye andre turer å gå, men alle krever bil ;) Turen rundt Drammenselva er det nærmeste man kommer. Og ikke rundt sentrum altså, tenker helt opp til Gulskogen og over :P

Skrevet

Det er lite tørre stier dessverre.

Jeg skulle gjerne vært med (med nabokjøteren), men det er vanskelig med barn på lengre turer nå som han ikke bruker vogn :(

Skrevet

Hvor skulle vi gå da? :)

Hvis det blir rundt elva tur er det greiest å parkere på Gulskogen gård, der er det gratis, hvis ikke så er det vel noen steder på Strømsø også, litt usikker på hvor det er gratis men...

Skrevet

Søren at jeg ikke så dette før,men men da blir det skauen på meg :innocent:

Vi skal jo ikke gå før klokken 12 da, så du har jo noen timer på deg. :)

Skrevet

 

Vi skal jo ikke gå før klokken 12 da, så du har jo noen timer på deg. :)

Hvis jeg rekker det så slenger jeg meg med. Men må se om jeg finner noen som kan passe eldste mor i huset for hun har fått løpetid

Sent from my iPhone using Tapatalk

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...