Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har fått ei kastrert tispe på 11 måneder fra Spania. Hun er veldig vant til å leke med andre hunder hele tiden og løpe løs hele dagen. Her må hu kun gå i bånd og hunden min er ikke interessert i å leke i det hele tatt. Hun starter å bli veldig frustrert på tur siden hun kun får hilse litt på en og annen hund, ikke leke, herje eller noenting. Hun er omgjengelig, snill og ca 18 kilo.

Jeg har hatt henne løs et par ganger og hun har en enorm radius og skjønner ikke konseptet med innkalling helt, så stedet vi må møtes må være inngjeret eller veldig langt unna bilveier og folk. Jeg bor på Vear og tenkte kanskje innheiningen ved Melsomvik skole eller Krizoo.

Skrevet

Jeg har fått ei kastrert tispe på 11 måneder fra Spania. Hun er veldig vant til å leke med andre hunder hele tiden og løpe løs hele dagen. Her må hu kun gå i bånd og hunden min er ikke interessert i å leke i det hele tatt. Hun starter å bli veldig frustrert på tur siden hun kun får hilse litt på en og annen hund, ikke leke, herje eller noenting. Hun er underdanig, snill og ca 18 kilo.

Jeg har hatt henne løs et par ganger og hun har en enorm radius og skjønner ikke konseptet med innkalling helt, så stedet vi må møtes må være inngjeret eller veldig langt unna bilveier og folk. Jeg bor på Vear og tenkte kanskje innheiningen ved Melsomvik skole eller Krizoo.

Bare som notis:

Innhegningen ved Krizoo er stengt på ubestemt tid ettersom brukere var lite flinke til å rydde etter seg og hundene.

Hvis dere bruker innhegningen på Melsom så er det veldig verdsatt om hundene ikke får grave hull da vi allerede er to stykker som har vrikket ankler, jeg endte tilbake på krykker. Også blir man veldig glad om all bæsj tas opp ettersom dette er et område som brukes uten at øynene nødvendigvis følger med på bakken :)

Jeg har en snill border collie-kloms på 22kg, litt fart og futt i blandt, hvis det hadde vært interessant? :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg og Billy er stadig i Stokke hundepark og leker:-) Billy er en hund pÃ¥ 35kg, men veldig snill og god, snart 1Ã¥r og 3mÃ¥neder. 

Skrevet

Kanskje noe for oss også? Labben er veldig grei med alle, selvom han er 30 kg stor. Whippen er litt særere, men hun kan bli hjemme evt..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...