Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Presenterer min nye kompis her inne med engang jeg, siden jeg ikke klarer å vente..

Har lenge vært på utkikk etter brukshund, og siden jeg er oppvokst med schæfer, har det vært min store drøm i flere år.

Hovedgrunnen til at jeg ikke anskaffet meg en schæfer tidligere,var at jeg følte jeg ikke hadde plass..

Men i februar, flyttet jeg til et hus i Hallingdal, med stort tun utenfor, skogen som nærmeste nabo, i alle retninger, og da startet jeg jakten.

Igår kom Macho,i hus.

En fantastisk vakker schæfer hannhund på snart 3år.

Kastrert, godt grunntrent,og bare en stor kosegris på 40kg +/-.

Skal bruke tiden fremover på å bli kjent med han,og få han vant til omgivelsene og meg.

Hittil går det veldig greit :wub:

Han er fra kennel Rinnrisla :)

Legger ved et par mobilbilder sålenge,så kommer det nok fler etterhvert ;)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  • Like 17
Skrevet

Han piper & kviner en del,så litt ro-trening må til ;) Det skjer ikke noe hver gang man reiser seg nemlig. Hehe. Men alt er nytt her og da,så får gi han litt tid ;)

Sheltien min og han går kjempefint :D Annet enn når han skal leike,da blir han litt for stor og litt for voldsom for henne :)

Utover det går de kjempefint sammen, hittil :D

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Å så fin!! Gratulerer! Skal du trene noe med han/bruke han til noe? :)

Takk, en stor gutt ;)

Ja,planen er å lære han å trekke,også litt kløv.

Lydighetsøvelser er og på menyen,men inntil videre bare koser vi oss og blir kjent med hverandre ;)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Guest Gråtass
Skrevet

Gratulerer med ny hund! Jeg kjente farfaren hans godt og vet godt hvem morfaren er. Han er jo et eksempel på de som ønsker å kombinere bruks med showlinjer. Jeg håper du har tenkt til å HD røntge han, for det er mye HD på enkelte av linjene hans.

Skrevet

Han piper & kviner en del,så litt ro-trening må til ;)Det skjer ikke noe hver gang man reiser seg nemlig. Hehe. Men alt er nytt her og da,så får gi han litt tid ;)

Joda du reiser deg jo! :sleep: Asti sier det er en helt legitim grunn til å sprette opp og glede seg til noe, hver gang ...

Gratulerer så masse med schæfer'n, håper han er alt du ønsker deg og litt til :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...