Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tuva begynte så vidt å spise hundebæsj ute etter valpene, det gikk mer eller mindre over etterhvert. Men nå er hun i full gang igjen! Hun gulper i seg andre sine bæsjer hun finner på tur og bæsj i hagen vår, hun har tilogmed fått med seg Trym på det tullet her! (han er 5 år og har aldri gjort det før!) Det er så ***** motbydelig med bæsjånde!

Hun ble kastrert for 2.5 uke siden, og jeg tror det eskalerte etter det (hun gjorde det før kastreringa og, men ikke så ille) föret er det samme, men vi begynte å gi henne glucosamin i Januar.

WHY!?? Hun er jo på leiting etter bæsj å spise i hagen, virker mer eller mindre desperat liksom...

Skrevet

Når det kommer til bæsj hun finner på tur er det jo ikke så lett å gjøre noe med, men for at hun ikke skal spise sin egen og de to andre hundene deres sin kan du gi hundene ananas i maten - det har jeg forstått at skal få dem til å ikke ville spise det som kommet ut. Men ja, selvom det ikke hjelper på annen bæsj på tur så kan det kanskje hjelpe henne tilbake til "bæsj er æsj" igjen? :P

Minner meg om når jeg passa Cindy, mamman til Melvin, jeg er vant med Melvin som rynker på nesa av sånt så jeg tenkte ikke noe over det når vi gikk forbi verdens største rødlige hundebæsj, hun jafsa den i seg i et gulp. Jeg brakk meg, helt seriøst :x

Skrevet

Chicka var bæsje spiser i sine yngre dager, fy fader så fustrert man blir av det :frantics::sint_01: , Chicka gjorde det ikke på hver tur engang, så jeg har medfølelse med dere som sliter med det hele tiden :)

Jeg har vent meg til å hele tiden holde et øye med hun når hun går løs, jeg har nok utviklet skikkelige argus øyne og leser på kroppen hennes om hun har funnet noe æsj... :x

Nå har jo du flere hunder kanskje ikke så lett å følge med på alle hele tiden, men jeg ville prøvd så godt jeg kan, er de langt unna så skrik så de skjønner at det ikke er lov og forhåpentligvis lar være å spise det, Chicka slapp alltid når jeg ropte "NEI!!!!!!!!"

Skrevet

Ananas forsøkte jeg en periode og det hjalp ikke...

Synes virkelig noen kan lage ett eller annet i pulver/tablett form man kan gi hunder så dritten smaker.. ja dritt...

For forferdelig uvane som er skikkelig plagsom når man har flere hunder som går løst på stort område (og sikkert for de som har hunder som spiser på turer o.l også)

Skrevet

Hun gulper det nedpå før jeg rekker å si N :P For hun veit utmerket godt at det ikke er lov... Det er bare så frustrerende at hun har begynt med det i en alder av 4 år, og jeg skjønner ikke hvorfor!

Skrevet

Jeg vet hvordan du har det :hug: Det er utrolig frustrerende.. Jeg har dessverre ingen tips å komme med, for den bikkja mi har ikke hatt noen som helst form for framgang...

Skrevet (endret)

Det mest umiddelbare som slår meg er jo å være flink til å plukke opp bæsjen i hagen...?

Selvfølgelig plukker vi bæsj fra hagen, men med 3 hunder og 1 mål inngjerdet hage så er det ikke bare bare å følge med på hvor bæsjen er til enhver tid :P

Red: Og nei, jeg gidder ikke å være ute sammen med dem til enhver tid.

Endret av Stine
Skrevet

Frøkena her på 7,5 år startet med det for noen måneder siden også. Æsj også det er jo skikkelig ekkelt. Hun er flink til slippe men,går jo for det meste løs så hun forter seg gaffle innpå hele tiden. Uæ! Vet ikke om det kan ha noen samenheng med forbytte? Gjorde det nemelig da hun startet. Ikke sikkert det har noe å si da. Hun er jo allergisk så ikke så lett bytte mat eller.

Skrevet

Forbytte kan sikkert ha noe å si. Allergihunden min gaflet bæsj, men der byttet vi jo för "ofte" for å finne ut hva som fungerte best.

Skrevet

Ja jeg regner egentlig med at det er pga det. Synd da for er jo det foret hun fungerer best på. Spist bæsj noen måneder nå så mulig det er en så "satt" vane alt om bytter for. Hmp får se. Skikkelig ufyselig er det nå uansett! Hjelper ikke at folk er så himla sløv på plukke opp eller da.

Skrevet

Selvfølgelig plukker vi bæsj fra hagen, men med 3 hunder og 1 mål inngjerdet hage så er det ikke bare bare å følge med på hvor bæsjen er til enhver tid :P

Red: Og nei, jeg gidder ikke å være ute sammen med dem til enhver tid.

Neida, jeg skjønner det, altså. :)

Skrevet

Koprofagi er dessverre mer vanlig hos kastrerte hunder, og det høres jo her ut som om det har forverret det.

Dyrebar hadde en artikkel om dette. Har ikke lest den så jeg vet ikke om det er noe nyttig der, men her er den i alle fall: http://www.dyrebar.no/artikkel/slutt-aa-spise-baesj-21611540

Interresant anngående det med kastrerte hunder, det ble jo værre etter det. Interresant artikkel og, kanskje vi bare skal ta en full sjekk av henne? Allergihunden min gjorde jo også det som sagt, men hun var jo syk og "unnskyldt".

Noen i denne tråden som synes det er innmari rart at jeg alltid plukker opp møkka etter bikkjene mine? Noen som synes det er innmari rart at jeg reagerer på folk som ikke gjør det? :)

Er det noen som sier at de ikke plukker opp etter hunden sin? Og hvorfor skulle det være innmari rart at du gjør det? Er det fordi jeg ikke er ute med hundene mine hvert sekund de er ute i hagen så jeg får plukket opp dritten dems du tenker på?

Skrevet

Da skjønner jeg :) Ja, nei jeg synes ikke det er veldig delikat når bikkja glupser innpå en stor tørrför bæsj ute på tur for å si det sånn. Så det hadde vært utrolig fint om folk plukket opp etter seg der det går andre folk, men det er vel en drømmeverden som aldri kommer til å eksistere :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Bortsett fra en del lyd i gitte situasjoner så må jeg si jeg er meget fornøyd med valget og positivt overasket så langt. Og lyden håper jeg roer seg litt igjen når hormonene gjør det 😅  Er du helt hundeløs nå? Dårlig form? 
    • Herlig! Får jo ikke mindre lyst på rasen av dette! (det sagt, det blir lenge til det blir noe hund her, for tiden vurderer jeg om jeg orker å ha undulat...)
    • Siden sist har Zelda blitt 6 måneder. Vi koser oss med både tur og trening. Og sønnen har gjennomført ett helt helgekurs hvor han håndterte hunden så nå skal vi prøve ut litt forskjellig grener og se hvor (forhåpentligvis) interessen finnes.  Zelda har vokst mye rent treningsmessig og jeg er er positivt overrasket over hvor mye som bor i denne hunden og hvor lett trent hun er. Hun lærer helt vilt fort og blir ikke lett sliten/lei. Tur på hytta  Må øve på å kjøre buss Valpekurs 🐶 Feirer 6 måneder med en fin tur 🥳 Innebygd båndholder 😄  
    • For meg er det ingenting galt i å lage en ny rase i og for seg, så lenge det gjøres fornuftig, men hvorfor noen vil velge en langhåret, krøllete hund som potensielt har underull er for meg uforståelig. I tillegg har man jo utfordringer som at det sjelden er individer fra "øverste hylle" som.brukes i avl, selv om de har individer som kanskje er fri selv mtp helse osv, så betyr det ikke at linjene de kommer fra og den totale genetiske pakken de nedarver videre til sine avkom er gode. Det er veldig få med puddel eller retriever som vil selge til doodle oppdrettere eller låne ut hannhund til avl. Så bare der blir det jo vanskelig å opprette en sunn og frisk genpool med nøye utvalgte individer kontra individer som er andre sortering eller fra oppdrettere som tar lett på avl. Men hovedproblemet tror jeg nok er som simira nevnte at det er så mange løgner og lovnader som rett og slett lurer folk. Særlig mtp at dette var et legitimt prosjekt som ble skrinlagt fordi de faktisk ikke greide å nå målene sine.  Men om dere vil ha røytefri hund, hvorfor ser dere da på blanding som definitivt kan røyte? Er det golden/labrador feks i opprinnelsen så kan det i aller høyeste grad komme hunder med underull.  Ulla røyter av. Og ull som røyter av kombinert med krællepels som ikke røyter av er en perfekt oppskrift på floker og problemer.    Personlig ser jeg ikke hva man skal få fra en doodle som man ikke kan få i en renraset hunderase annet enn potensielle problemer. Og det sier jeg til tross for at jeg også er helt enig i at mange som avler rasehunder innenfor nkk og raseklubbens retningslinjer absolutt ikke nødvendigvis gjør en særlig god jobb.. forskjellen er at det er enklere å finne statistikk og informasjon, ikke bare på individ, men på hele linjer i bredde også. Samt at egenskaper, både mentalt og fysisk (som feks pels og væremåte) er langt mer forutsigbart. 
    • Jeg har hørt begge deler om cobberdog angående gemytt. Og nå er det en stund siden jeg drev aktivt med hund, men de instruktørene jeg kjenner (jeg drev aktivt med hundesport, var selv dommer, og gikk mye kurs) hadde mange doodler inne med mye problemadferd. Husk også at de du ofte møter ute og kan hilse på er de søte og greie - de som er et mareritt å ha med ut og rundt går ofte turer på tider og steder der det er mindre folk og hunder. Slik ser du rett og slett ikke de mest problematiske. Det er sant at flere av vannhundrasene har hatt sine problemer. Lagotto er nok den jeg i hovedsak ville droppet pga. det, jeg har tilogmed hatt en oppdretter som advarte meg mot å skaffe det på den tiden. Med de andre varierer det, men hvis man er nøye med oppdretter så ville jeg ikke vært så bekymret. Jeg er selv veldig tilhenger av puddel, og det er mye bra der ute! Hva er grunnen til at du ikke vurderer f.eks. cocker spaniel? Den er absolutt ikke røytefri, men det vil jeg si også er det eneste som ikke matcher de samme kriteriene som cobberdogen. De har jo også sine helseproblemer, så man må være nøye på linjer, men det er jo en mulighet man ikke har på cobberdogen, og de genene finnes jo der også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...