Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Førstkommende helg (21.-23. februar) skal DNT ung Drammen arrangere vinterleir for ungdom mellom 13 og 17 år. Vi skal være på Bergvang gård i Asker, der vi skal drive med hundekjøring, ridning, dyrestell av andre gårdsdyr (alpakkaer, høner, kuer mm.) og andre vinteraktiviteter. Hovedfokuset vårt kommer til å være hundekjøring og hundestell. Deltakerne kommer til å få kjøre spann selv, og lære mer om det å trene aktive løpshunder.

I tillegg til disse aktivitetene er det alltid fokus på sosiale aktiviteter, og det å bli godt kjent med hverandre. Vi har veldig god erfaring med at slike leirer ender med nye venner og gode minner!

Alle måltidene kommer til å være felles, og vi kommer til å ha litt ulike kveldsaktiviteter (innendørs). Nettene tilbringes ute i lavvo. Deltakerne vil derfor også få et innblikk i hvordan det er å sove ute vinterstid, og de vil få lære og oppleve flere viktige komponenter innenfor friluftsliv om vinteren.

Pris inkludert opphold, mat og aktiviteter for hele helgen: 1000 kr for medlemmer av DNT, og 1200 for ikke-medlemmer.

For informasjon og påmelding se: http://drammen.turistforeningen.no/activity.php?ac_id=53976

Om det er noe du lurer på ta kontakt med meg på pm eller på mail: [email protected]

Hadde vært veldig hyggelig om noen kunne tenke seg å være med oss, evt. har noen barn eller noen de kjenner som hadde syntes dette hadde vært spennende :)

Om du generelt er interessert i friluftsliv og er under 30 år er det bare å følge oss på våre facebooksider. Der legger vi ut turer og aktiviteter i løpet av hele året! :)

https://www.facebook.com/DNTungDrammen

dsc_1596_zps2fbb5f5c.jpg

  • Like 2
Skrevet

Det høres jo helt fantastisk ut! Er dette noe dere kommer til å holde på med i årene fremover? :) Vet om en gutt som nok kunne tenkt seg å være med om noen år hehe.

Skrevet

Det høres jo helt fantastisk ut! Er dette noe dere kommer til å holde på med i årene fremover? :) Vet om en gutt som nok kunne tenkt seg å være med om noen år hehe.

Jeg tror nok det ja :) Dette blir mitt 3. år med det, og jeg vet det er gjort et par år før jeg startet og. Jeg kommer til å arrangere det så lenge jeg er aktiv med DNTung hvertfall!

Du får hilse til Kristian :) Mener han jobber i DNT Drammen nå

Det er en Kristian i administrasjonen ja :) Morsomt at du kjenner han!

Høres jo så kult ut!! Prøve å lure jentungen av gårde (skummelt når man ikke kjenner noen der, visst nok :P )

Det blir supert! Det er flere som ikke kjenner andre som er påmeldt såvidt jeg vet. Hun kan jo prøve å få med seg noen kjente og :)

Ah, synd det er for langt unna med for kort varsel til at jeg kan bli med på dette. Føles forferdelig, meget fristende :lol:

Synd :/ Jeg har rett og slett ikke tenkt på å reklamere for opplegget her på sonen før nå. Burde ha gjort det litt tidligere.. :P

  • Like 1
Guest lijenta
Skrevet

Jeg tror nok det ja :) Dette blir mitt 3. år med det, og jeg vet det er gjort et par år før jeg startet og. Jeg kommer til å arrangere det så lenge jeg er aktiv med DNTung hvertfall!

Det er en Kristian i administrasjonen ja :) Morsomt at du kjenner han!

Det blir supert! Det er flere som ikke kjenner andre som er påmeldt såvidt jeg vet. Hun kan jo prøve å få med seg noen kjente og :)

Synd :/ Jeg har rett og slett ikke tenkt på å reklamere for opplegget her på sonen før nå. Burde ha gjort det litt tidligere.. :P

Studerte sammen med han første året på Naturforvalting her i Bø :) Da var han stille men virket som han hadde mer å fare med enn han fikk fram

Skrevet

Da er jentungen påmeldt og gleder seg masse :)

Jeg så det var en frøken med en mailadresse som kunne vært fra dere ja :) Så hyggelig! Infomail er sendt ut. Jeg gleder meg veldig jeg og!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis det ikke er trygt for dem å være i bilen så er det bedre å la dem være hjemme. Du får grinder til bilvindu og lås til bagasjeromsluker som gjør at du kan ha dem åpne uten at folk får tilgang.
    • Redd noen da stjeler dem om jeg setter opp mere vindu enn 5 cm.
    • Trenger du å ha med hund til legen? Jeg ville jo heller latt den være hjemme. Men så lenge det ikke er direkte sollys på bilen går det helt fint. Om det er direkte sollys ville jeg prøvd å finne skygge eller satt opp vinduer litt og evt. bagasjerom med luftlåsing.
    • Skal til legen men det er 10 grader på det varmeste her. Tror du det går bra da?
    • Forumet har dalt i takt med Facebook, og veldig lite nyrekruttering. I tillegg litt uenighet om hva som er greit og ikke på forumet, og noen som mistrivdes og meldte seg ut. I tillegg har de "gamle" brukerene blitt eldre, opptatt av andre ting, eller bare ikke føler behov for nettsamfunnet lengre. For yngre som leter er det lettere å finne grupper på Facebook.  Jeg vet en håndfull titter innom nå og da, men det er jo litt slik at aktivitet skaper aktivitet, så når få poster blir det også mindre respons. Det har vært diskutert å legge ned forumet, men det blir en stund til ihvertfall.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...