Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Førstkommende helg (21.-23. februar) skal DNT ung Drammen arrangere vinterleir for ungdom mellom 13 og 17 år. Vi skal være på Bergvang gård i Asker, der vi skal drive med hundekjøring, ridning, dyrestell av andre gårdsdyr (alpakkaer, høner, kuer mm.) og andre vinteraktiviteter. Hovedfokuset vårt kommer til å være hundekjøring og hundestell. Deltakerne kommer til å få kjøre spann selv, og lære mer om det å trene aktive løpshunder.

I tillegg til disse aktivitetene er det alltid fokus på sosiale aktiviteter, og det å bli godt kjent med hverandre. Vi har veldig god erfaring med at slike leirer ender med nye venner og gode minner!

Alle måltidene kommer til å være felles, og vi kommer til å ha litt ulike kveldsaktiviteter (innendørs). Nettene tilbringes ute i lavvo. Deltakerne vil derfor også få et innblikk i hvordan det er å sove ute vinterstid, og de vil få lære og oppleve flere viktige komponenter innenfor friluftsliv om vinteren.

Pris inkludert opphold, mat og aktiviteter for hele helgen: 1000 kr for medlemmer av DNT, og 1200 for ikke-medlemmer.

For informasjon og påmelding se: http://drammen.turistforeningen.no/activity.php?ac_id=53976

Om det er noe du lurer på ta kontakt med meg på pm eller på mail: [email protected]

Hadde vært veldig hyggelig om noen kunne tenke seg å være med oss, evt. har noen barn eller noen de kjenner som hadde syntes dette hadde vært spennende :)

Om du generelt er interessert i friluftsliv og er under 30 år er det bare å følge oss på våre facebooksider. Der legger vi ut turer og aktiviteter i løpet av hele året! :)

https://www.facebook.com/DNTungDrammen

dsc_1596_zps2fbb5f5c.jpg

  • Like 2
Skrevet

Det høres jo helt fantastisk ut! Er dette noe dere kommer til å holde på med i årene fremover? :) Vet om en gutt som nok kunne tenkt seg å være med om noen år hehe.

Skrevet

Det høres jo helt fantastisk ut! Er dette noe dere kommer til å holde på med i årene fremover? :) Vet om en gutt som nok kunne tenkt seg å være med om noen år hehe.

Jeg tror nok det ja :) Dette blir mitt 3. år med det, og jeg vet det er gjort et par år før jeg startet og. Jeg kommer til å arrangere det så lenge jeg er aktiv med DNTung hvertfall!

Du får hilse til Kristian :) Mener han jobber i DNT Drammen nå

Det er en Kristian i administrasjonen ja :) Morsomt at du kjenner han!

Høres jo så kult ut!! Prøve å lure jentungen av gårde (skummelt når man ikke kjenner noen der, visst nok :P )

Det blir supert! Det er flere som ikke kjenner andre som er påmeldt såvidt jeg vet. Hun kan jo prøve å få med seg noen kjente og :)

Ah, synd det er for langt unna med for kort varsel til at jeg kan bli med på dette. Føles forferdelig, meget fristende :lol:

Synd :/ Jeg har rett og slett ikke tenkt på å reklamere for opplegget her på sonen før nå. Burde ha gjort det litt tidligere.. :P

  • Like 1
Guest lijenta
Skrevet

Jeg tror nok det ja :) Dette blir mitt 3. år med det, og jeg vet det er gjort et par år før jeg startet og. Jeg kommer til å arrangere det så lenge jeg er aktiv med DNTung hvertfall!

Det er en Kristian i administrasjonen ja :) Morsomt at du kjenner han!

Det blir supert! Det er flere som ikke kjenner andre som er påmeldt såvidt jeg vet. Hun kan jo prøve å få med seg noen kjente og :)

Synd :/ Jeg har rett og slett ikke tenkt på å reklamere for opplegget her på sonen før nå. Burde ha gjort det litt tidligere.. :P

Studerte sammen med han første året på Naturforvalting her i Bø :) Da var han stille men virket som han hadde mer å fare med enn han fikk fram

Skrevet

Da er jentungen påmeldt og gleder seg masse :)

Jeg så det var en frøken med en mailadresse som kunne vært fra dere ja :) Så hyggelig! Infomail er sendt ut. Jeg gleder meg veldig jeg og!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...