Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Var det ingen her ?

Jeg var der i dag, og må skryte litt :P

Stilte min egen Patshabel's Ånly to, hun ble 2.btk, kun slått av datteren til Oscar, og det er helt greit :D

Mitt eget oppdrett fikk cert og ble BIR 15mnd. Gammel!

NJV-13 Finest Call A trick Of the tail "Dennis" :D

post-149-1391978019,4612_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 9
Skrevet
Var det ingen her ? Jeg var der i dag, og må skryte litt :P Stilte min egen Patshabel's Ånly to, hun ble 2.btk, kun slått av datteren til Oscar, og det er helt greit :D Mitt eget oppdrett fikk cert og ble BIR 15mnd. Gammel! NJV-13 Finest Call A trick Of the tail "Dennis" :Dhttp://hundesonen.no/forum/public/style_images/master/attachicon.gif ImageUploadedByTapatalk1391978018.770316.jpg Sent from my iPhone using Tapatalk
Var så moro å være med dere som ekstra-hånd når det gikk SÅ bra :) Dennis er superlekker og kommer bare til å bli bedre. Vel fortjent! Gratulerer igjen :D
  • Like 1
Skrevet

Lille troll fikk blått begge dager (og litt snodige kritikker), men er fornøyd alikevel. Fikk to gode opplevelser i ringen, i dag fikk dommer lov til å se på tennene hennes uten assistanse :) Så det går fremover!

Mest fornøyd er jeg med gamla :) Stilte for første gang i veteran og for russisk dommer. Flat rød og en fantastisk kritikk :) Hun syntes det var kjempegøy på utstilling igjen, så spørs om hun skal få være med litt mer fremover (men først etter at hun har fått av seg sideflesket :P)

Skrevet

Vi stilte bare på søndagen, Dixon fikk excellent 2CHK CK 3BHK med R-Cert, Cana fikk excellent 1JKK cK 3BTK og Vitani fikk excellent 1AKK CK 1BTK BIM med CERT :)
Og lille Fjappy slo til med excellent 1JKK CK 1BHK CERT og BIM :D han er 10mnd gammel og veldig uferdig i kroppen så dette gikk over all forventning :) 4x CK av 4, og alle med flotte kritikker :)

1505589_10151874687992595_1839037984_n.j

1660895_10151874689967595_676317729_n.jpVeldig rart at BIR rosetten er så mye mindre, spesielt når det var Norsk Welsh Corgi Klubb som arrangerte, eurasierne hadde like store rosetter

Skrevet

Nora stilte i valp på lørdag og ble nummer 2 i klassen. På søndag stilte hun alene i junior og fikk excellent, men ingen ck.

Kritikken:

"9 mnd. Feminint hode. Godt uttrykk. Korrekt bitt. Utmerket neseparti. Velplasserte øyne ønskes en anelse mindre. Utmerket hals og kropp. God benstamme. Normalt vinklet. Kunne beveget seg med mer energi. Korrekt ansatt hale. Utmerket pels og temperament."

Stilte også Fredrik på lørdag som ble beste hanne og BIM, og Jäger på søndag som fikk ck og ble 2 beste hanne. :)

Fredrik: 1658156_10152213294365225_841367295_o.jp

Skrevet

Ace stilte i valpeklassen fra 4-6 mnd,men synes dommerene har litt rar prioritering eller kanskje det bare er meg :D

På lørdag blei Ace 2 beste hannhund.Dommeren fortalte både hun som vant og meg at han likte Ace mye bedre og han var mye bedre utviklet,men pga at han som var 7,5 mnd hadde mere pels så måtte han sette den hannen først(denne hannen var 7,5 mnd).

Kritikken var: 4,5 mnd,deilig hodet&uttrykk,velformede øyne,korr ører,smuk hals,sterk rygg,velvinklet&velgående for alder,herlig pels&temp.

På søndag blei Ace 2 beste i sin klasse og det var en livredd sheltie som vant(dommeren fikk ikke ta på den en gang).Dommeren lurte på om Ace hadde begge steinene for hun kjente kun en og jeg viste hvor den andre lå..Det endte med at hun plasserte den redde sheltien foran oss.Hun sa også at hun likte Ace mye bedre da han var mye bedre utviklet på alle punkter,men siden han kun hadde fått ned en stein så måtte hun plassere den andre først selv om hun kjente begge to..

Kritikken fikk jeg ikke da noen hadde tatt med seg feil kritikk hjem :hmm:

Skrevet

Ace stilte i valpeklassen fra 4-6 mnd,men synes dommerene har litt rar prioritering eller kanskje det bare er meg :D

 

På lørdag blei Ace 2 beste hannhund.Dommeren fortalte både hun som vant og meg at han likte Ace mye bedre og han var mye bedre utviklet,men pga at han som var 7,5 mnd hadde mere pels så måtte han sette den hannen først(denne hannen var 7,5 mnd).

 

Kritikken var: 4,5 mnd,deilig hodet&uttrykk,velformede øyne,korr ører,smuk hals,sterk rygg,velvinklet&velgående for alder,herlig pels&temp.

 

På søndag blei Ace 2 beste i sin klasse og det var en livredd sheltie som vant(dommeren fikk ikke ta på den en gang).Dommeren lurte på om Ace hadde begge steinene for hun kjente kun en og jeg viste hvor den andre lå..Det endte med at hun plasserte den redde sheltien foran oss.Hun sa også at hun likte Ace mye bedre da han var mye bedre utviklet på alle punkter,men siden han kun hadde fått ned en stein så måtte hun plassere den andre først selv om hun kjente begge to..

 

Kritikken fikk jeg ikke da noen hadde tatt med seg feil kritikk hjem :hmm:

OT men, jeg blir faktisk litt oppgitt over dommere som setter livredde hunder først. Var en juniortispe i Langesund, som prøvde og vri seg ut av båndet, kastet seg bakover og gjemte seg bak handler når dommeren skulle kikke på henne. CK og klassevinner. Veldig synd syns jeg:-(

Uansett, du får jo mye skryt av lille Ace, og han er jo bare en baby, så de gode plasseringene kommer helt sikkert :D

Og gratulerer til alle andre som er fornøyde :D nange flotte hunder på sonen!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Skrevet

Min lille hjemmestrikkede Mischa ble BIM valp på lørdag, slått av bror sin :)

På søndag ble hun BIR og broren ble BIM (det var 5 valper begge dager).

De blir straks 5 måneder og var kjempeflinke begge småttingene, tannlause og rare som de er.

I tillegg ble hun også BIS4 valp, hun var så flink selv om hun egentlig var dødstrøtt og jeg er så stolt over frosken min!

:ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Jeg var der med Kol, fjerde forsøket på championatet og denne gangen satt den! :jump::jump::jump::jump:

CERT og BIR på lørdagen for dommer Petru Muntean

BIR og shortlisted i gruppa på søndag for Theo Leenen og petru Muntean!

Stolt gutt!

NO CH Elite Kings Coliseum - Oppdretter i Spania er ikke lite stolt :P

4481017_orig.jpg

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...