Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Om dere skal følge retningslinjene for dobbeltquoting, så bør dere også følge retningslinjene for alt annet

§1.7
Begrunnelser og forklaringer er påkrevd. Ethvert innlegg som skrives skal ha en mening for leseren. Innlegg som "enig", "den suger", "fint!", "haha" ":D" og tilsvarende innlegg uten mer forklaring vil føre til at posten slettes. Innlegg som gir uttrykk for at posteren ikke har brukt noe tid på å forberede og skrive svaret blir slettet.

Men man trenger jo ikke vær så strenge, trenger man vel? Er mulig å se gjennom fingrene med ting, som dere allerede gjør i dag. Er mange som bare skriver "enig" eller en smileys, og ser ikke at dette blir slått ned på.

Er ikke dette like mye for å få opp innleggstelleren? Eller er det slik at innleggstelleren har noe å si?

Kan ikke se at det er en slik kultur her inne, at det eneste som teller er å få opp innleggstelleren.

Dette med dobbeltpost ser jeg på samme måte: er veldig pratisk til tider, og ikke noe stort problem.

På f.eks EquiForum har vi ikke denne regelen, og det er på ingen måte et problem.

Dere kan nå vurdere disse påstandene. Sier ikke at dere ikke trenger å fjerne regelen, men man kan jo se på hvor strikst man vil følge dem :)

Trenger ikke noe svar på dette, er bare mine tanker. Dere får overse eller slette om det ikke er passende :)

  • Svar 55
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kjenner jeg blir direkte oppgitt over folk i dag jeg... Hvorfor kan vi ikke bare forholde oss til de reglene som er satt og ikke drive å krangle om det! Jeeez!

Enig med ts. Sliter med det samme. Og på mobilversjonen får jeg ikke til multiqoutes i der hele tatt.

Vi har jo f. eks krav om 50 innlegg før man får tilgang til å poste i Kjøp & salg, noe som har vist seg nyttig.

Posted Images

Skrevet

Ååå, det fikk jeg ikke med meg! :lol:

Søvnunderskudd, beklager!

Sånn går det når man flyr rundt på utstillinger :lol:

Nope :(

Nei, så da er det i alle fall et problem og også grunnen til at jeg heller dobbelposter. Det er ofte lite vits i å quote om ikke folk får beskjed om det. Men nå kan man jo bruke mention i tillegg. :)

  • Like 1
Skrevet

Tror absolutt ingen her inne tenker på innleggstelleren, vil jeg våge å påstå...

Hvis jeg skriver "artig :D " og ikke noe mer, så er det ikke for å få flere innlegg liksom. Det er jo uansett ingen som skjønner hva de mystiske tallene er. Jeg har nå

  • 8Â 943 Innlegg: , hva nå enn det skulle bety.
  • Like 2
Skrevet

Tror særdeles få bryr seg om antall innlegg så lenge det ikke følger med goder, slik som det var på canis på et tidspunkt. Eller slik som det er på noen forum, at man må ha x antall innlegg før man får tilgang på visse deler av forumet etc.

Skrevet

Nå fant jeg jo ut hvordan multisitere i tapatalk :lol: men har man først multisitert én får man ikke lov å like innlegg... Men hey, heller ikke å like innlegg enn å måtte quote, kopiere, gå tilbake, quote, lime inn, kopiere, gå tilbake, quote, lime inn... Ja, skjønner greia?! :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...