Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Om dere skal følge retningslinjene for dobbeltquoting, så bør dere også følge retningslinjene for alt annet

§1.7
Begrunnelser og forklaringer er påkrevd. Ethvert innlegg som skrives skal ha en mening for leseren. Innlegg som "enig", "den suger", "fint!", "haha" ":D" og tilsvarende innlegg uten mer forklaring vil føre til at posten slettes. Innlegg som gir uttrykk for at posteren ikke har brukt noe tid på å forberede og skrive svaret blir slettet.

Men man trenger jo ikke vær så strenge, trenger man vel? Er mulig å se gjennom fingrene med ting, som dere allerede gjør i dag. Er mange som bare skriver "enig" eller en smileys, og ser ikke at dette blir slått ned på.

Er ikke dette like mye for å få opp innleggstelleren? Eller er det slik at innleggstelleren har noe å si?

Kan ikke se at det er en slik kultur her inne, at det eneste som teller er å få opp innleggstelleren.

Dette med dobbeltpost ser jeg på samme måte: er veldig pratisk til tider, og ikke noe stort problem.

På f.eks EquiForum har vi ikke denne regelen, og det er på ingen måte et problem.

Dere kan nå vurdere disse påstandene. Sier ikke at dere ikke trenger å fjerne regelen, men man kan jo se på hvor strikst man vil følge dem :)

Trenger ikke noe svar på dette, er bare mine tanker. Dere får overse eller slette om det ikke er passende :)

  • Svar 55
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kjenner jeg blir direkte oppgitt over folk i dag jeg... Hvorfor kan vi ikke bare forholde oss til de reglene som er satt og ikke drive å krangle om det! Jeeez!

Enig med ts. Sliter med det samme. Og på mobilversjonen får jeg ikke til multiqoutes i der hele tatt.

Vi har jo f. eks krav om 50 innlegg før man får tilgang til å poste i Kjøp & salg, noe som har vist seg nyttig.

Posted Images

Skrevet

Ååå, det fikk jeg ikke med meg! :lol:

Søvnunderskudd, beklager!

Sånn går det når man flyr rundt på utstillinger :lol:

Nope :(

Nei, så da er det i alle fall et problem og også grunnen til at jeg heller dobbelposter. Det er ofte lite vits i å quote om ikke folk får beskjed om det. Men nå kan man jo bruke mention i tillegg. :)

  • Like 1
Skrevet

Tror absolutt ingen her inne tenker på innleggstelleren, vil jeg våge å påstå...

Hvis jeg skriver "artig :D " og ikke noe mer, så er det ikke for å få flere innlegg liksom. Det er jo uansett ingen som skjønner hva de mystiske tallene er. Jeg har nå

  • 8Â 943 Innlegg: , hva nå enn det skulle bety.
  • Like 2
Skrevet

Tror særdeles få bryr seg om antall innlegg så lenge det ikke følger med goder, slik som det var på canis på et tidspunkt. Eller slik som det er på noen forum, at man må ha x antall innlegg før man får tilgang på visse deler av forumet etc.

Skrevet

Nå fant jeg jo ut hvordan multisitere i tapatalk :lol: men har man først multisitert én får man ikke lov å like innlegg... Men hey, heller ikke å like innlegg enn å måtte quote, kopiere, gå tilbake, quote, lime inn, kopiere, gå tilbake, quote, lime inn... Ja, skjønner greia?! :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...