Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ymse har ofte halen mellom beina, når vi trener f.eks logrer han masse, når han får beskjed om å sitte, trekker han ofte halen mellom beina og sett seg på den men logrer like masse.

Akkurat nå står han å tygger på bein, med halen opp mellom beina.

han ligger mye på rygg å sover, ofte med halen mellom beina.

why? Han er jo ikke redd eller ukomfertabel.

Skrevet

Kan være et dempende signal selv om han ikke er redd eller usikker. Men fordi han er oppgiret. Nå har jeg ikke møtt ham, men mange vorsteh er vel av den litt smiskete typen, og synes jeg ofte ser det da.

Skrevet

Labradoren min er hverken dominant eller smiskende, men halen står for det meste opp når hun er tilstede i verden.

Sett bort fra når hun konsentrerer seg om tyggebein. Da henger bare halen rett ned :P

Skrevet

Mange hunder gjør det når de konsentrerer seg mens en del gjør det også når de havner i en konflikt f eks så gjør min hund det i skyddet når jeg har kalt ut ham fra skjulet og vi skal gå transporten fram til der han skal legges ned for at figuranten skal gjøre sitt flutforsøk. Heike er da så laddet på figgen at han helst vil få unnagjort transporten for å få lagt seg ned for å få jage figgen. I has hode blir det da en veldig konflikt da han vet at han må høre på meg for å få gjøre det som han synes er mest morsomt i hele verden

  • Like 1
Skrevet

han sover tilogmed med halen mellom beina, men ja det kan absolutt være når han konsentrerer seg. Han er litt smiskete, det er sant, men han virker veldig trygg og god. Bare litt morsomt, og litt rart. Har ikke sett andre som er sånn :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg har vært borti en kortis som har halen mellom beina når h*n er konsentrert. Man ser på hele hunden at den er verken rett eller utilpass, den er bare veldig konsentrert :P

Det samme har jeg erfaring med også. Dany har det når hun spiser og er konsentrert på noe. Og hun er en veldig stødig og sosial type som ikke er redd :)

Guest lijenta
Skrevet

Hørtes da helt normalt ut og at dem setter seg på haen tror jeg rett og slett er den beste sittstillingen for dem

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
    • Takk for svar. han har to trygge eldre hunder som han har lekt med noen ganger. vi har prøvd oss med andre valper, men han er ikke intendert i å leke med de, legger seg kun ned og ruller seg sammen som en ball. Virker utrygg, redd, så det har vi sluttet med.han er at typen som blir mer giret av å hyle, så det fungerer ikke.  han har ikke begynt å miste tenner enda, men har begynt å få noen. Får både tyggebein, fryser klut fra fryseren og fryste gullerøtter/ men når de intense periodene kommer så fungerer ingen ting. Time out er det eneste som fungerer, men det er jo et mareritt å få han i valpebingen fordi han bokstaveligtalt  sitter fast i deg.    vi krysser jo fingrene for at dette er en fase, for ellers er han lydig. Kan både sitt, ligg og bli. Men ikke når dette kikker inn
    • Sosialiserer dere noe med andre hunder? Bitehemming er noe de lærer veldig mye bedre i lek med andre hunder enn fra mennesker. Prøv å finne noen trygge hunder i nærområder eller bland kjente og gå en kort tur i bånd uten hilsing, før de får leke litt. Prøv å klynke til når han biter, og snu dere bort. For noen funker det, andre blir med gira av det. Vri opp filler og tauknuter i vann og frys dem. Isen demper smerte og klør i tennene. Nå er det vel litt tidligste laget med tannfelling, men kan være starten på en periode med MYE biting. 
    • Du kan anmelde eier/fører med beskrivelse og tidspunkt/sted til politiet, men det er lite sannsynlig at de vil ha kapasitet til å gjøre noe med det. Hvis du har mulighet til å finne ut hvem det er kan du sende en bekymringsmelding til Mattilsynet, men så lenge hunden får mat, vann og tak over hodet er det lite de kan gjøre også, så lenge de ikke ser faktisk alvorlig mishandling. Det er lovpålagt å ha kontroll på hunden enten den er i bånd eller ikke, men i realiteten veldig vanskelig å håndheve.
    • Hei! valpen vår på 14 uker har egentlig vært eksemplarisk, bortsett fra litt utfordringer på natt og med bur. Men nå har det virkelig blitt ekstremt mye biting. Vi fører dagbok og ser at det sammenheng mellom overstimulering og lite søvn som gjør at han får disse bite periodene. Det går ikke an å avlede han med gobiter, bein eller ignorering og vi må sette han i timeout for å roe han.    noen som har noen tips til å håndtere dette? Han biter oss til blods og sikter fast når han skal følges i timeout eller ut for å gå på do. Vi vet vi skal prøve å unngå overstimulering og at han må få mer søvn. Men enn så lenge har vi slitt litt med å få han til å roe seg alene på dag og kveldstid 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...