Gå til innhold
Hundesonen.no

Feil dag - EFIT


Guest bikkje1

Recommended Posts

Guest bikkje1
Skrevet

Var på skitur i hele går, så tok heller EFIT i dag.. :innocent:

12276150693_65123a99cd_z.jpg
09:00. Simba bestemte seg for at NÅ skal vi opp. Så etter en kjapp luftings og frokost satt jeg på sonen osv., mens Simba koste seg med et tyggebein.

12276550496_499a1c4970_z.jpg
10:00. Simba er fortsatt opptatt med tyggebeinet/sover, og jeg spiller fifa og ser på "Ingen Grenser".

12276553236_449908c0de_z.jpg
11:00. Resten av familien stod opp, så da var det ut på en kjapp luftings, igjen.
12276010305_56dfa71136_z.jpg
12:00. Rydder rommet for første gang i år (delvvis), og vasker og ordner buret til Ruf. Han ble fornøyd! :D
12276427794_ec57b4ce0b_z.jpg
13:00. Ferdig med å rydde. Pappa trengte hjelp i garasjen, så da ble vi med, og Simba var ikke heelt fornøyd med å måtte stå å vente alene. :P
14:00. Sov Simba, så da spilte jeg mer fifa. :rofl:
12276549376_d920f6daa0_z.jpg
15:00. Ut på tur igjen. Hadde egentlig store planer om å gå en lengre tur (pleier aldri å gjøre det ved mindre jeg går i skogen), men Simba var så vimsete, så da ble det en halvtimes tur.
12276142643_1acd8f6189_z.jpg
16:00-18:00. Simb sover, og jeg spiller et gammelt hundespill på en enda eldre ps2. :cool:
12276141793_ef3cffbe62_z.jpg
19:00. Spiser middag (rett i koppen og smoothie), og Simba får middagen sin (fôr og vann, fryst).
12276425244_a1f8211eef_z.jpg
20:00. Hadde litt deig igjen, så brukte opp resten av sugar cookie-deigen.

12276135053_e103877b18_z.jpg

21:00. Simba spionerer på folk utenfor. :fear:

12276132723_99d7a9b046_z.jpg

22:00. Kveldstur.

Så det var dagen vår, i korte trekk. :ahappy: Nå ligger Simba som et slakt på saueteppe sitt, og jeg ligger godt plantet i sengen. :yes:

Skrevet

:aww: Det er fifa på iphone da.

Det forklarer grafikken, lurte på om det var FIFA02 ellernoe :teehe: Altså, JEG spiller ikke, men samboer spiller mer enn nok til at jeg får med meg sånt :P

Koselig dag da :D

Skrevet

Det hundespillet tror jeg at jeg har spilt! Du kan gå i snuse-modus, sant? Også er det ulike hunder som hjelper deg, f.eks en politihund, schäfer.

Det var ganske gøy. :D

Guest bikkje1
Skrevet

Det hundespillet tror jeg at jeg har spilt! Du kan gå i snuse-modus, sant? Også er det ulike hunder som hjelper deg, f.eks en politihund, schäfer.

Det var ganske gøy. :D

Jupp! Måtte skru det av, ble så kvalm av snusemodusen. :lol:

Enig! Men for uopplyste, hva er sugar cookie? :icon_redface:

Det er en kjeks, med veldig mye sukker i, og som egentlig ikke smaker så mye. :P

Skrevet

Jupp! Måtte skru det av, ble så kvalm av snusemodusen. :lol:

Det er en kjeks, med veldig mye sukker i, og som egentlig ikke smaker så mye. :P

Hehe...namnam :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan er en kromfohrlander og kooiker og hovawart? 
    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...