Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Var innom for å se om de hadde noe rimelige hundesenger, siden Kovu har gjort innhugg i antallet her i det siste...

Halv pris på hundesenger, dessuten hadde de en billigkrok hvor de tydeligvis kvitter seg med transportvesker. Veldig fine også synes jeg, til kr. 50 per stk.

Dette var da Plantasjen Hellerudsletta, men det kan jo være de rydder over hele linja.

Skrevet

De mindre avdelingene har nok ikke så mye utvalg. Tviler de har på Plantasjen Nydalen f.eks. Men de fleste større burde ha.

Kovu går god for kvaliteten (første gang han har valgt buret framfor sofaen i stua!):

DSC_0266.jpg

Skrevet

De har pleid å ha tilbud hos plantasjen Nydalen når det er tilbud.

Ja, de har tilbud, bare skrekkelig mye dårligere utvalg enn Hellerudsletta.

Skrevet

Ja, de har tilbud, bare skrekkelig mye dårligere utvalg enn Hellerudsletta.

Mente tilbud på hundesenger/hundeutstyr :lol: Har funnet mye fint der.

Skrevet

Hvordan er disse sengene? Er de tykke nok til at hunden ikke omtrent ligger på gulvet? Og hvordan er de i pris?

Den Kovu har i buret der er ganske tykk, og det ser ikke ut som den har tenkt å synke veldig sammen. 80x100 kostet 249, 60x80 199,- og 40x60 149,-. Det er denne: http://www.plantasjen.no/sortiment/husdyr/tilbehor_til_hund/52a862c5b61822fa38002993/hundeseng

Lurer på om den ene jeg kjøpte er denne: http://www.plantasjen.no/sortiment/husdyr/tilbehor_til_hund/52a862d2b61822a9c5002c4c/hundeseng-100x80cm, halv pris av oppgitt. Dvs, samme priser der, 249/199/149.

  • Like 1
Skrevet

Her var det 50% på burene, ikke 50,- kr. Så de gjør vel litt forskjellig.

Ja! Jeg spurte en medarbeider der, men hun hadde ikke hørt at noen hadde det! Kjedelig for jeg trenger et nytt stoffbur nå som det andre er ødelagt. Jaja! Da får jeg bite i det sure eple å kjøpe et dyrt et (men da gidder jeg ikke kjøpe fra plantasjen)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...