Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 71
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lykke er påmeldt jr.klasse lørdagen

Tahlly ser ut til å være på vei opp i pels, så er påmeldt i åpen klasse for første gang. Gutten har jo blitt to år

Meldte på Fjollebollen i dag

Skrevet

Tahlly ser ut til å være på vei opp i pels, så er påmeldt i åpen klasse for første gang. Gutten har jo blitt to år :|

Så spennende! :D

Pels vet jeg ingenting om forøvrig. Nå er hun passert 13 mnd og enda ikke hatt noe tydelig røyting eller felling av valpepels.

Nå som hun er påmeldt begynner hun sikkert å røyte i morgen :P

  • Like 1
Skrevet

Jeg er så nervøs!! Herregud. Jeg kommer til å tisse på meg i ringen. I dag gikk vi litt med utstillingslina på da, Meesha ville helst spise den før han skjønte at jeg hadde godbiter :D

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

Skrevet

Så spennende! :D

Pels vet jeg ingenting om forøvrig. Nå er hun passert 13 mnd og enda ikke hatt noe tydelig røyting eller felling av valpepels.

Nå som hun er påmeldt begynner hun sikkert å røyte i morgen :P

Han mangler storcertet, så noen sopp blir han ikke enda :) Men blir uansett spennende, kan jo håpe på en reprise fra fjorårets utstilling :)

Tahlly slapp forresten valpepelsen nå rett før jul, nesten to år gammel :P

  • Like 1
Skrevet

Nordhordlandshallen?

Er det den som ligger rett over broen og opp bakken til venstre også på høyre hånd? Der det har vært NKK utstilling tidligere :)

Var på Manger sist jeg var nemlig :P

Skrevet

Nordhordlandshallen?

Er det den som ligger rett over broen og opp bakken til venstre også på høyre hånd? Der det har vært NKK utstilling tidligere :)

Var på Manger sist jeg var nemlig :P

I fjor kjørte vi inn ved senteret (nesten borte ved shell), og opp bakken, til venstre midt i en sving. Det var godt skiltet i fjor, så regner med det er det i år også.

  • Like 2
Skrevet

I fjor kjørte vi inn ved senteret (nesten borte ved shell), og opp bakken, til venstre midt i en sving. Det var godt skiltet i fjor, så regner med det er det i år også.

Det er her jeg har kjørt før ja! Jeg trodde dette var veien til et agilitystevne! :P Haha.

  • Like 1
Skrevet

Jeg søker handler til Blondie om det kræsjer med når Tidi skal inn i ringen. Det vet man jo om ikke så lenge når vi får PM, men jeg syns det er greit å ha det klart litt tidlig :)

Blondie er utrolig grei og kan egentlig stille seg selv :P Hun kan alt hun skal kunne i ringen. Så om noen føler kallet, så rop ut! Det gjelder lørdagen :)

Send Trond en Mail og spørr om de kan sette opp rasene dine til forskjellige oppmøtettider? (feks kl 9 og kl 11) Sålenge man er tidlig ute og spør på en hyggelig måte, er de ofte hyggelige når det kommer til slikt :)

  • Like 1
Skrevet

I fjor kjørte vi inn ved senteret (nesten borte ved shell), og opp bakken, til venstre midt i en sving. Det var godt skiltet i fjor, så regner med det er det i år også.

Det vel strent tatt bare å følge etter de andre hundebilene :P

Takk for svar!

  • Like 1
Skrevet

Send Trond en Mail og spørr om de kan sette opp rasene dine til forskjellige oppmøtettider? (feks kl 9 og kl 11) Sålenge man er tidlig ute og spør på en hyggelig måte, er de ofte hyggelige når det kommer til slikt :)

Det var lurt! Takk :D Haha, jeg har tenkt på det før, men når det skjer at jeg kanskje trenger det, så tenker jeg ikke på det :P

Skrevet

Hadde jo meldt på å gledet meg stort.

Helt til jeg kom på at jeg og ungene er jo i Tenerife den helgen.

Så da ble det ingen debut på Cajsa den helgen heller. Så hun får vente til Førde.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Da kan det bli litt vanskelig for meg å komme ja.. Må busse dit, og aaaner ikke hvor det er, så blir litt tidlig å stå opp halv 8 ja! Hvorfor er alltid belgere så tidlig? ;p

Skrevet

Da kan det bli litt vanskelig for meg å komme ja.. Må busse dit, og aaaner ikke hvor det er, så blir litt tidlig å stå opp halv 8 ja!

Hvorfor er alltid belgere så tidlig? ;p

Nei, det kan du si, jeg er like lykkelig de særdeles få gangene vi har oppmøte etter 11 lol.

Det er nok enklere å komme til NKKen, det positive der er jo at du får møtt flere hunder og belgerfolk og. Det er ikke blant rasene med flest påmeldinger, men dette tror jeg er ny rekord...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...